Úspešný vstup volejbalistiek do novej sezóny

Príchodom jesene sa znovu začala hrať aj volejbalová extraliga žien. Hráčky UKF chceli nadviazať na minulú úspešnú sezónu dobrým vstupom do tej aktuálnej. Po dvoch výhrach z troch zápasov do nej rozhodne vstúpili tou správnou nohou.

nitra.sme.sk

Dve „zemiakové“ sezóny

Pri pohľade na posledné dva ročníky ženskej volejbalovej extraligy na Slovensku môžeme vidieť, že medaila ušla Nitriankam vždy iba o vlások. Už počas ročníka 2012/13 sa prebojovali do semifinále, kde podľahli Slávii Bratislava až v poslednom zápase série. V súboji o bronz následne podľahli ďalšiemu celku z hlavného mesta – Paneurópe. V sezóne 2013/14 sa odohral podobný scenár, kde podľahli Slávii v boji o finále a po nešťastnej sérii s Pezinkom sa im nepodarilo siahnuť ani na bronz. Mnoho ambícií a cieľov tak ostalo nesplnených, avšak staré treba vždy hodiť za hlavu a sústrediť sa len na to nové.

Úspešný vstup do novej sezóny

Nitrianky, hladné po úspechu, sa už od prvých zápasov nového ročníka pustili do svojich súperiek a chceli pre seba uchmatnúť každý bod. Prvý zápas začali v Spišskej Novej Vsi. Napriek bojovnému výkonu ich však východniarky vyškolili a nedovolili im vyhrať ani set. Zápasy na palubovke hostí boli „Achillovou pätou“ hráčok spod Zobora aj v minulej sezóne. Bol to taktiež prvý zápas po dlhšej prestávke a aj to mohlo zohrať úlohu pri prehre na východe. Potvrdilo sa však aj to, že na domácej pôde sú takmer neporaziteľné. Z haly SPU si ani v minulej sezóne hostia nezobrali veľa bodov a väčšinou odchádzali domov sklamaní.

V prvom zápase proti Paneurópe sa hneď odzrkadlila bojovnosť domácich aj na výsledku a zlepšená hra priniesla Nitriankam presvedčivé víťazstvo 3:0. Víťaznú náladu si preniesli aj do druhého domáceho podujatia, v ktorom zdolali Kežmarčanky rovnako 3:0, a tak majú po dvoch domácich zápasoch na konte dve víťazstvá bez straty setu. Celkovo majú po troch zápasoch na konte 6 bodov a momentálne v tabuľke sídlia na 4. mieste. Sezóna 2014/15 tak začala skutočne úspešne.

autor: Viktor Háber