Som osobnosť!

osobnostiamMladí, iniciatívni, ambiciózni. Tieto slová vystihujú skupinu aktívnych študentov žurnalistiky na UKF v Nitre, ktorí stoja  za stránkou Osobnosť I am. Ako napovedá názov, cieľom tohto projektu je predstaviť verejnosti výnimočné osobnosti, ktoré absolvovali štúdium na Katedre žurnalistiky FF UKF alebo na nej v súčasnosti pôsobia.

 „Nie v tom, čo máme, ale v tom, čo sme, je naša osobnosť.“ Výrok Oscara Wilda najlepšie charakterizuje stránku Osobnosť I am. Stojí za ňou skupina trinástich študentov prvého ročníka magisterského štúdia žurnalistiky, ktorí ju vytvorili ako semestrálny projekt. Každý dobrý novinár je zároveň osobnosťou, preto tvorcovia projektu prinášajú rozhovory so zaujímavými osobnosťami z brandže. Aj samotný názov celého projektu vyjadruje myšlienku, že osobnosťou môže byť každý. V sérii neformálnych rozhovorov priblížia pracovný i osobný život úspešných absolventov a terajších pedagógov Katedry žurnalistiky na FF UKF. Práve cez profily jednotlivých osobností dokazujú, že práca žurnalistu nie je jednotvárna a má mnoho podôb. Keďže stránku Osobnosť I am pripravujú mladí a aktívni ľudia, neobjavíte na nej nudné spravodajstvo, ale pestrý obsah v podobe videí, fotografií a pikošiek v rozhovoroch. Sociálne siete hýbu svetom a tak Osobnosť I am nájdete nielen na Facebooku, ale aj na Google+ a na Twitteri.

autorka: Eva Stasinková
foto: logo Osobnostiam

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.