UKF sex workerka

Sú študentky ako my, sedia vedľa nás v lavici, platia si intráky či priváty, stravu, cestovné a nejaké tie žúry. Okrem toho si ale niektoré z nich môžu dovoliť aj luxusné oblečenie, topánky, kabelky, večere v drahých podnikoch a veľa iného, o čom bežný študent ani nesníva. V čom spočíva ten rozdiel? Možno pracujú ako sex workerky.

DSC_6149 (2)Osoba pracujúca v sex biznise či sex worker. Tak treba po správnosti titulovať ľudí, ktorí sa venujú najstaršiemu remeslu na svete, pretože iné oslovenia, hoc stáročia zaužívané, sú hanlivé a túto profesiu dehonestujú. Myslela som si, že zohnať nejakú študujúcu sex workerku v Nitre bude jednoduché. Nájdem ju, dohodneme si kávu, vyspovedám ju a, samozrejme, zaručím absolútnu anonymitu. Omyl. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Obzvlášť v tomto fachu. Po x odmietnutiach som nakoniec ukecala jednu študentku, aby mi odpovedala na otázky aspoň cez telefón. A bol to dlhý hovor s dievčinou, ktorá mala príjemný hlas a pôsobila na mňa inteligentným dojmom. Neviem, ako vyzerá, ani jej skutočné meno, takže ju budem prezývať Sabina

Je to študentka UKF, ktorá do Nitry prišla zo vzdialeného kúta Slovenska. Doma nemali na ružiach ustlané a financie, ktoré mesačne dostávala, predstavovali skôr almužnu. Uvedomím si, že z tej sumy sa dá vyplatiť maximálne najlacnejšia izba na intráku. Nájsť si teda brigádu popri škole sa stalo jej prioritou. Raz robila skladníčku, inokedy hostesku či čašníčku a dokázala si pokryť aspoň základné výdavky. V letnom semestri mala však otrasný rozvrh, prácu nestíhala a situácia doma sa vyhrotila. „Na svoju rodinu nedám dopustiť a snažila som sa jej pomôcť aspoň finančne. Takmer všetko, čo som zarobila, som posielala im a mne zostávalo už len na ten intrák,“ hovorí so smútkom Sabina.

Raz v práci vzala kolegyni jedlo. Tá ju však pri tom prichytila, a tak musela vyjsť s pravdou von. Zahanbene jej vysvetlila, že nemá ani na stravu, prakticky na nič. Kolegyňa jej teda navrhla, že ju zoznámi s niekoľkými mužmi, ktorí by jej vedeli pomôcť, oceniť jej krásu. Za peniaze. Sabina bola najskôr pohoršená a rezolútne to odmietla. „Veľa som nad tým premýšľala, no nakoniec som nemala na výber a súhlasila som. Už o pár dní som nasadala do prvého auta. A hlavne sa ma teraz neopýtaj, ako som sa potom cítila…“ skočí mi do reči Sabina. Jej život sa zmenil, už to nebola ona. Pri najbližšej príležitosti povedala priateľovi, že sa s ním rozchádza. Nebolo by to voči nemu fér. A single zostala až dodnes.

žena

Zrazu sa rozbehol kolotoč plný vášne. Pribúdali jej nielen partneri v posteli, ale aj peniaze na účte. Rodina bola zabezpečená, bežné výdavky zahojené, a dokonca si mohla dovoliť to, čo nikdy predtým. Veci v obchodoch pre ňu už neboli nedosiahnuteľné, nemusela v ruke obracať každé euro, no napriek tomu sa s rozhadzovaním krotí. Investuje však do sexi prádielka, ktoré sa od nej očakáva. Pred rodinou nosí masku slušnosti. Avšak jej priatelia si všimli na nej istú zmenu, ale hlavne to, že po škole trávi viac času preč. Vyhovára sa na prácu mimo mesta. A Sabina je skutočne na cestách. „Nejakých zákazníkov mám aj tu v Nitre, no kvôli väčšiemu súkromiu pôsobím inde. A tak som vlastne nikomu neklamala, že moja robota je cezpoľná.“ Podľa nej je totiž poskytovanie erotických služieb práca ako každá iná. Odosobnila sa a berie to tak, že zákazníkov len obsluhuje.

Aj mne sa niekedy nechce zarábať si telom

Pýtam sa jej teda, koho obsluhuje, ako a kde sú jej hranice. Podľa Sabiny sú to predovšetkým muži v najlepších rokoch. Často sú to manželia a otcovia nešťastní vo svojom vzťahu. No pýta si ju aj mladšia a staršia generácia. Platia za ňu občas aj študenti a s tými to býva niekedy i zábava. No nikdy si to úprimne neužíva: „Vyvrcholenie len zahrám. Prosto na to nie som v dostatočnej psychickej pohode. Lásku v tom hľadať netreba.“ Hoci sa o život zákazníkov nezaujíma, niektorí sa prídu nakoniec aj tak len porozprávať. No zaplatiť musia vždy. Sú takí zákazníci, čo ju vyhľadávajú pravidelne, ale aj takí, pre ktorých je to iba jednorazovka a už sa viac nevrátia. Možností je totiž veľa. Jej služby si však žiadalo už aj zopár žien. „Bolo to síce iné, no neprekážalo mi to. Cítila som sa pri nich bezpečnejšie.“ 

sex workerka_autor Bibiána Šimová BEZ POPISKU

Zlú skúsenosť má vraj so skupinovým sexom. „Prišla som si ako kus handry, kus mäsa, ktorý si medzi sebou pohadzovali, preobracali zo všetkých strán. Možno som natrafila akurát na… ani neviem nájsť vhodné slovo. Znásilnenie to síce nebolo, no už by som do toho viac nešla!“ Rovnako od nej neočakávajte ani bozkávanie, pretože to je už príliš osobné. Záujemcov si vyberá podľa toho, čo chcú, a na podmienkach sa dohadujú vždy vopred. Naučila sa nemať problém takmer s nijakými praktikami, no „zlatý dážď“ a podobné nechutnosti ju fakt nelákajú. „Viem, že sú aj študentky – áno, a v Nitre je ich požehnane – čo nemajú problém ísť bez ochrany. To však nie je môj prípad. Proti tehotenstvu a neželaným chorobám sa snažím maximálne chrániť.“ Koľko vlastne taký špás s ňou vyjde? K presným číslam sa Sabina vyjadrovať nechcela, no venuje sa tomu už dlhšie a dá sa na tom vraj slušne zinkasovať. Závisí to od toho, koľko ľudí si ju žiada, ale aj od toho, na čo všetko má zákazník chuť. Nalieham na ňu, nech je teda aspoň trochu konkrétnejšia a nakoniec prezrádza: „Občas zarobím ako dvaja bežní ľudia za pásom. Niekedy je teda tá suma vyššia, inokedy nižšia, pretože aj mne sa niekedy nechce zarábať si telom.“

Väčšina študentov bude na výšku spomínať len v tom najlepšom, ja nie…

Neskôr sa zaujímam o jej osobný život, intimitu, či sa nebojí… „Budúcnosť. Človek nikdy nevie, čo ho čaká. Ja pevne verím, že sa tomu nebudem musieť viac už venovať. Chodím na denné štúdium práve preto, aby som si tie prednášky odsedela, naučila sa tam niečo. A po škole si budem hľadať prácu v mojom odbore a urobím všetko preto, aby som ju získala. Ja viem, že ten príjem bude iný a nie tak rýchlo nadobudnutý, ale bude to to, čo ma baví, čomu sa chcem venovať. Väčšina študentov bude na výšku spomínať len v tom najlepšom, ja nie. Chcem zabudnúť na to, čo robím. Chcem viesť normálny život a radovánky si užívať s manželom z lásky, mať deti, dom, prácu a bárs aj hypotéku,“ uzatvára Sabina, ktorá verí, že vďaka jej príbehu ľudia nebudú všetky sex workerky hádzať do jedného vreca. Žiť z niečoho zatiaľ musí.

autorka: Kristína Jurzová
foto: Bibiána Šimová, pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.