Káva: Obľúbený nápoj na niekoľko spôsobov

Mnohí študenti si život bez kávy už snáď ani nedokážu predstaviť. Pomáha nám najmä počas ranných prednášok či seminárov, po prebdených nociach a v neposlednom rade aj počas skúškového. Väčšina z nás sa s ňou stretáva každý deň, ale čo o nej naozaj vieme ?

800px-Coffee_Beans_(2732722806)

Káva je nápoj pripravený z rozomletých pražených semien kávovníka. Kávou nazývame aj prášok, ktorý sa na výrobu tohto nápoja používa a získava sa mletím pražených semien kávovníka, označovaných aj ako kávové bôby. Káva je mierne kyslá a kofeín, ktorý obsahuje, môže mať stimulačný efekt na ľudský organizmus. Jej povzbudivé účinky pre organizmus objavili v severovýchodných oblastiach Etiópie. Odkiaľ pochádza aj jej názov – Kaffa. Do Európy sa dostala až v 17. storočí, prvá kaviareň bola otvorená v Benátkach. Pitie kávy bolo  v tých časoch vymoženosťou bohatých šľachticov, od 19. storočia sa jej pitie stalo masovou záležitosťou a dnes si ju môže dopriať každý.

Príprava kávy

coffee-206142_640Na prípavu kávy sa používajú dve základné skupiny kávovníka. Prvou je káva arabica zo semien kávovníka arabského (Coffea arabica) a druhou je káva robusta zo semien kávovníka robusta (Coffea canephora/Coffea robusta). Káva Arabica má za úlohu starať sa o vôňu a chuť kávy a káva Robusta má na starosti farbu. Čím viac robusty káva obsahuje, tým je tmavšia a horkejšia. Iba tie najdrahšie značky neobsahujú robustu. Kvalitatívne najvyššia úroveň kávy sa označuje ako premium gourmet/specialty coffee – prémiová odrodová káva.

Ohľadom prípravy dobrej kávy sa vedie veľa diskusií, ale všetci sa zhodujú, že dobrú a kvalitnú kávu vie pripraviť len odborník, a to len z kvalitnej zrnkovej kávy.

Druhy káv

Espresso je kávový nápoj extrahovaný pod tlakom 9 barov v objeme asi 25-30 ml,  pričom samotná extrakcia trvá približne 25 sekúnd. Každý termín v tejto vete má svoj význam, inak vaše espresso nebude chutiť tak, ako ho máte radi. Nie je to však všetko, na čo musíte dávať pozor. Je veľmi dôležité použiť kvalitnú zrnkovú kávu, kvalitný kávovar a mlynček, kvalitnú vodu správnej teploty, taktiež  musíte vhodne zvoliť to správne mletie kávy, dodržať presné množstvo a jej správne utlačenie. Espresso treba podávať vo vhodne tvarovo zvolených hrubostenných a nahriatych šálkach na espresso. Iba skúsenosti a šikovnosť baristu vytvorí toto umelecké dielo, ktoré nám pohladí dušu v obľúbenej kaviarni. Správne pripravené espresso má hustú konzistenciu, orieškovo hnedú cremu, ktorá sa na káve udrží niekoľko minút a po naklonení ostáva „prilepená“ na stenách šálky.

Ristretto je káva pripravovaná čiastočne na báze espressa. 7 g mletej kávy, ktorej extrakcia je kratšia ako pri espresse. Výsledný objem je 10-15 ml. Zaujímavé je, že táto káva neobsahuje kofeín, v Taliansku ju pijú s cukrom, ktorý dodáva energiu namiesto samotnej kávy. Aj napriek tomuto faktu je ristretto považované za kávu pre skutočných milovníkov.

Viedenská káva pochádza, ako už z jej názvu vyplýva, z Viedne. Ide o predĺžené espresso vriacou vodou ozdobené kvalitnou pravou šľahačkou.

Alžír. Ak ste milovníkom alkoholu a kávy, prídete si na svoje. Presne toto spojenie ponúka káva s názvom Alžír. Ide o kávu spojenú s vaječným koňakom.

Írska káva je spojením kvalitného espressa s pravou šľahačkou a kvalitnou írskou whiskey.

Cappuccino sa podáva v 120 ml šálkach a pripravuje sa z klasického espressa, do ktorého sa naleje mlieko a mliečna pena v pomere 1/3 espressa, 1/3 mlieka a 1/3 mliečnej peny.

Cappuccino_in_Tokio

Macchiato je espresso s čiapočkou z mliečnej peny.

Latte macchiato sa podáva v 200 ml pohároch a je tvorené zo 150 ml horúceho mlieka s penou a 50 ml espressa.

Caffe con panna je espresso podávané v šálke na cappuccino a ozdobené šľahačkou.

Turecká káva je robená spôsobom, ktorý je tu už od nepamäti a dodnes je najpoužívanejší v Turecku, ale aj na Balkáne. U nás sa za tureckú kávu považuje obyčajná zrnková káva zaliata vrelou vodou. Na Balkáne sa pod týmto pojmom nazýva káva, ktorá je bežne urobená v džezve, špeciálnej kovovej nádobke s dlhou rúčkou, v ktorej sa priamo zomletá káva s vodou varí. Takto pripravená káva chutí úplne inak, ako sme zvyknutí piť doma.

Nebojte sa zmeny a skúste pri výbere kávy vo vašej obľúbenej kaviarni nabudúce siahnuť po niečom inom. 🙂

autorka: Michaela Harabišová
foto: wikimedia.org, flickr.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.