Na rieke Nitra sa stretla kajakárska špička

V pondelok 27. apríla sa na čistučkej rieke tečúcej cez mesto pod Zoborom uskutočnil 13. ročník medziuniverzitných pretekov vo vodnom slalome. Krásne počasie, príjemná atmosféra, plno smiechu a tí najlepší z najlepších kajakárov nitrianskych univerzít. Okrem špičkových výkonov nebol závod na vode ochudobnený ani o humornú vložku.

Každý, kto si v pondelok nasmeroval svoju cestu okolo „Boženky“, hneď zbadal, že sa niečo deje. Zástupy zvedavých ľudí by sa síce dali spočítať na prstoch niekoľkých rúk, ale ani tento fakt nezmenil nič na tom, že sa bolo na čo pozerať.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Počas úvodných rozjazdov sa zdalo, že poveternostné podmienky budú súťažiacim priať, no matička príroda sa rozhodla vzdorovať a tesne pred začiatkom sa spustil celkom nepríjemný vietor. V prvých minútach nebolo celkom jasné, koľko dvojíc sa zúčastní, napokon ich počet dosiahol číslo 13.

Prvé štyri dvojice zvládli svoje jazdy bez problémov, až prišla na rad dvojica sympatických slečien. Tým narobil vietor také problémy, až svoj kajak neukontrolovali a z ničoho nič sa ocitli vo vode. Ich finálny čas 5:10 ale nebol tým pravým orechovým, to najlepšie ešte len nasledovalo.

Do súťaže sa zapojili aj študenti žurnalistiky. Vtedy sa začali diať veci. Od nasadnutia do kajaku bolo jasné, že sa kuje niečo zábavné. Svoje vozidlo kontrolovali len veľmi ťažko, až to prišlo. Riečny prúd nabral také obrátky, že dvojicu po niekoľkých otočkách v ich kajaku stiahlo do vody. O nič lepšie si neviedli ani ich súperi, ktorí krátko pred cieľom neovládli svoj kajak a taktiež si vyskúšali, aká mokrá bola rieka Nitra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z celkového triumfu sa napokon tešila dvojica Matej Jánošík a Eduard Gajdoš s časom 1,38. Každý zo zúčastnených si mohol vychutnať sladkú odmenu v podobe Kakaových rezov.

Podujatie celkom určite splnilo svoj účel, každý sa zabával a o nude nemohlo byť ani reči. Sláva víťazom, česť porazeným. A tí mokrí sa snáď už usušili a hlavne dúfajme, že zostali bez ujmy na zdraví.

autori: Ondrej Herceg, Vladimír Škultéty
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.