Tvorba: Nikoleta Fellnerová

Niki je študentkou 1. ročníka 2. stupňa odboru aplikovanej sociálnej práce. Ku kresleniu sa dostala ešte v detstve, pričom inšpiráciou jej bol vlastný dedko.

Ku kresleniu som sa dostala ešte ako malé dievčatko. Pamätám, že aj dedko zvykol kresliť a vždy som ho obdivovala, lebo ja som to tak nedokázala. Snažila som sa napodobňovať jeho kresby, ale nikdy neboli také krásne. Keď som bola staršia, chcela som ukázať, že aj ja viem kresliť tak pekne. Samozrejme, trvalo to dlhšie, ako som predpokladala… Niekoľko rokov som sa venovala len jednoduchej kresbe. Potom som prešla na komixové postavičky. Spider-man a X-Meni boli moje lásky. Naučila som sa kresliť farebnými ceruzkami, naučila som sa „vrstviť“ farby a moje kresby vyzerali lepšie. Ale stále som sa hanbila ich niekomu ukázať. Kreslila som si sama pre seba. Nakoniec som sa ustálila na jednom štýle. Z komixoviek som teda prešla na to, čo mi vyhovovalo najviac. Je to takzvaný dotwork, čiže bodkovanie. Pri tomto štýle som zostala dodnes. Milujem ho a myslím, že mi sadol najviac. V súčasnosti kreslím aj Marvel/DC postavičky, portréty, ale už aj vlastné námety. Dúfam, že to bude už len lepšie. 🙂

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.