Fotoreportáž: V tábore s Patrikom Hermanom

Už 18 rokov organizuje Patrik Herman detský tábor pre deti z ťažko skúšaných rodín. Osem rokov je pod záštitou občianskeho združenia Štvorlístok deťom. Po Patrikovej  prednáške na našej univerzite UKF, ktorú zorganizovala katedra žurnalistiky, som ho kontaktoval a mal som to šťastie, že som sa mohol zúčastniť na tohtoročnom tábore. Program pre deti bol plný prekvapení a atmosféra skvelá.  Preto som sa rozhodol sprostredkovať vám ju prostredníctvom mojej fotoreportáže.

06
Súčasťou programu bola aj penová párty. Zapojil sa do nej, samozrejme, aj Patrik Herman, ktorého si deti počas tábora veľmi obľúbili.
1.Zvolenskí hasiči potešili deti vo forme divokej jazdy na vodnej priehrade Môťová. Vysoká rýchlosť a skoky na vlnách viedli k úsmevom na šťastných tvárach detí.
2.Všetkým deťom odborníci bezplatne skontrolovali zrak. A ak dieťa potrebovalo dioptrické okuliare, tak ich dostalo.
Fŕkanie vody, smiech a snaha vyloviť pre každého zo svojho oddielu Bubbleology čaj. Deti potešili aj takéto drobnosti.
Mnoho zvolenských vojakov si vzalo voľno len preto, aby prichystali pre deti rôzne atrakcie. Ruku k dielu opäť priložili aj hasiči. Prehliadka zbraní, streľba na terč, striekanie z požiarnickej hadice... To všetko čakalo na deti v kasárňach vo Zvolene.
Mnoho zvolenských vojakov si vzalo voľno len preto, aby prichystali pre deti rôzne atrakcie. Ruku k dielu opäť priložili aj hasiči. Prehliadka zbraní, streľba na terč, striekanie z požiarnickej hadice… To všetko čakalo na deti v kasárňach vo Zvolene.
Počas ukážok policajných zásahov bol zatknutý aj vedúci táboru Patrik.
Súkromný koncert v tábore spravil rapper Kali spolu s Dj-om Petrom Pannom.
Tábor navštívila aj skupina historického šermu Ricasso Zvolen.
Deti si mohli vyskúšať rôzne súboje ako šerm či palcát so štítom.
Deti prišli pozrieť  aj hokejisti Branko Radivojevič, Ján Lašák, Jaroslav Halák, Michal Handzuš či Dominik Graňák.
Vďaka mnohým podnikateľom a ďalším dobrým ľuďom boli deti na nákupoch šiat v Tescu. Každé si tak ľubovoľne vyskladalo úplne nový šatník. S výberom im pomohli hokejisti Branko Radivojevič, Ján Lašák, Jaroslav Halák, Michal Handzuš či Dominik Graňák.
Cesta k táborovému pokladu bola náročná a plná nástrah. Raz sa museli plaziť, inokedy sa musel jeden člen obetovať a všetkých preniesť na druhú stranu.
Deti mohli poklad získať len ak poskladajú celú šifru. Nevedeli však, že každý oddiel dostal inú časť a že sa musia spojiť.
Deti mohli poklad získať len vtedy, ak poskladajú celú šifru. Nevedeli však, že každý oddiel dostal inú časť a že sa musia spojiť.
No a na konci nezostalo ani jedno oko suché.

autor: Matúš Kamenický
foto: autor