Pivo, hudba a skvelá zábava, taký bol tohtoročný Októberfest

K obľúbenému Októberfestu už 13 rokov patrí neodmysliteľné pivo, ale aj omnoho viac. Ani tento ročník nesklamal svojich fanúšikov. Pozrite si atmosféru vo fotogalérii.

IMG_5387

Mnohým po chuti

Od začiatku semestra to bola jedna z najočakávanejších akcií roka. Preto nie je prekvapením, že účasť bola vysoká. Okolo 8-tisíc ľudí sa stretlo v posledný septembrový deň pod holým nebom na nitrianskom amfiteátri. Každý dúfal v dobré počasie a prosby boli vypočuté.

Program bol rozmanitý

Zábavu už v poobedňajších hodinách rozprúdili NeverbackTry. Neskôr si prišli na svoje fanúšikovia Fishing stripFuera fondo. Pred zlatým klincom večera sme mohli na pódiu vidieť aj príhovory primátora Nitry Jozefa Dvonča a rektora UKF Ľubomíra Zelenického. Tiež sme sa pokochali pohľadom na dievčatá z Akadémie tanca a po nich už vystúpili headlineri Billy barmanPolemic. Sprevádzania programom sa ujal všetkým dobre známy moderátor „Vratko“ a nová posila Sabína Slováková. Medzi vystúpeniami sme si návštevníci mohli zasúťažiť o rôzne zaujímavé ceny.

IMG_5675

Párty trvala omnoho dlhšie

Medzi nadšencami, ktorí navštívili Októberfest, ste mohli nájsť nielen študentov oboch nitrianskych univerzít, ale aj ľudí z blízkeho okolia. Zabávali sa takmer do polnoci, doslova až kým sa nevyprázdnil posledný pivný sud. Neskôr sa presunuli na Pifu, kde sa konala afterpárty.

Pripravte sa na ďalší ročník

Organizátori, teda Študentský parlament, prezradili aj plány do budúcnosti. O rok by sme sa mali teda zabávať v omnoho väčšom štýle, pravdepodobne aj viac dní.

autorka: Mária Zimovčáková
foto: Lukáš Baťo

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.