V jedálňach ŠD Nitra a ŠD Zobor sa posunul výdaj minútok. Pýtali sme sa, prečo

V posledných dňoch trápili mnohých študentov UKF nekonečné rady pri výdajniach obedov. Situácia dokonca zašla tak ďaleko, že niektorí museli svoj obed oželieť. Univerzita sa rozhodla situáciu riešiť tým, že výdaj obľúbených minútok posunula až na 13.00, teda po hlavnom nápore obedujúcich. Tým však nemusí byť zmenám definitívny koniec. Občas nečas zisťoval za vás viac priamo vo výdajni obedov v ŠD Nitra.

DSC_0091

V uplynulých dňoch prišiel všetkým študentom mail, ktorý informoval o posunutí času výdaja minútok:

Dobrý deň, počnúc dňom 8.10.2015 bude výdaj minútok v jedálni ŠD Zobor a ŠD Nitra od 13,00 hod. Ďakujem za pochopenie. S úctou Ing. Igor Paulovič, vedúci UJ UKF

Vzniknutá zúfalá situácia na obedoch mala dve hlavné príčiny: oslabené personálne zabezpečenie a rastúcu obľubu minútok u študentov. Vo výdajni jedál sa nám podarilo zastihnúť pani bufetárku, ktorá má na starosti obsluhu obedujúcich, ale zo zdravotných dôvodov nemohla istý čas pracovať, čo sa odzrkadlilo aj v zdĺhavom a únavnom vydávaní obedov. Bolo nám oznámené, že univerzita bude v horizonte týždňa zvažovať opätovné vydávanie minútok od 12.30, tak ako to bývalo zvykom.

O tom, či budú pracovníci Univerzitnej jedálne UKF zvládať prípadný opätovný nátlak, by sa dalo polemizovať. Veci sú však v štádiu riešenia. Žiadne oficiálne stanovisko zatiaľ nebolo vydané, no len čo sa tak stane, budeme vás o tom informovať. Je totiž možné aj to, že priaznivci minútok budú musieť na svoj pokrm stále čakať až do 13.00.

Máte radšej klasické obedy z ponuky alebo minútky? Vyhovuje vám výdaj minútok od 12.30 či od 13.00? Svoje názory a podnety nám napíšte do komentárov.

autor: Matej Ondrišek
foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.