Koniec bálu, treba vrátiť šaty

Poplesové ovácie z piatku doznievajú. Róby a obleky sa na ďalší rok ukladajú naspäť do šatníkov. My vám prinášame dojmy a postrehy z tohtoročného Univerzitného imatrikulačného plesu UKF.

Dievčatám ruže, chlapci na panáka”

Hneď na začiatku všetkých čakalo milé prekvapenie. Dievčatám sa rozdávali červené ruže a chlapci dostali na uvítanie aperitív, pre ktorý sa opäť s radosťou vrátili. Ples sa konal v priestoroch Agrokomplexu v pavilóne B, keďže prišlo približne 1300 ľudí. Priestor bol primerane veľký a výzdobou skutočne evokoval plesovú atmosféru. Do tanca nás pozvali tanečníci z Akadémie tanca. Po nich vystúpil kubánsky spevák Lazaro, pri ktorom sa okamžite zaplnil celý  tanečný parket. Nielen dievčatá, ale aj chlapci sa tento rok poriadne vyobliekali. Nádherných rób bolo v sále neúrekom.

IMG_8405
Hosťom sa prihovoril aj rektor univerzity

Postupne po prvom tanečnom kole nám príjemná obsluha začala prinášať večeru. Okrem toho bolo na každom stole pripravené aj malé občerstvenie vo forme pečiva, vína či minerálky. Pri bare si však študenti mohli zakúpiť aj ďalšie nápoje.

Vystúpili aj Ladylicious, na svoje si prišli milovníci ľudovej hudby

Predovšetkým drsnejšie pohlavie si pochvaľovalo tanečnú skupinu Ladylicious. Neskôr nás na parket dostala aj skupina PARA, ktorej vystúpenie si všetci naplno užívali.  Hudba bola skutočne rozmanitá. Hostia si mohli vypočuť moderné skladby, ale aj ľudové piesne, nezabúdalo sa ani na fanúšikov rokenrolu.

IMG_8809
PARA

Bonusom bola fotostena, pred ktorou o fotenie naozaj nebola núdza. Fotograf mal určite čo robiť, aby odfotil každý jeden pár. Rady na fotenie pripomínali atmosféru maturitného plesu, aký zobrazuje snáď každý americký mládežnícky film.

Kapustnica, tombola, zábava až do rána

Na doplnenie energie po tanci sa o polnoci podávala kapustnica. V tomto čase prebiehalo aj žrebovanie tomboly, ktorej ceny rozhodne stáli za to. Hlavnú cenu LED televízor môžeme výhercovi iba ticho závidieť. Študenti sa zabávali až do skorého rána. Tým, ktorým bolo ľúto, že ples skončil,  sa mohli tešiť na sobotňajšiu „Poplesovicu“ v bare Pifa.

autorka: Natália Garanová
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.