Hidepark Nitra – miesto, kde si každý nájde to svoje

Ostávate na víkend v Nitre a neviete, kam by ste zašli? Ak máte radi spoločnosť iných ľudí, prácu v záhradke, radi vytvárate nové zaujímavé veci alebo sa len chcete kultúrne vyžiť, určite navštívte toto nenápadné, no originálne a nevšedné miesto.

Projekt “Hidepark Nitra – kultúrne centrum” vznikol už v roku 2010 z bývalej čiernej skládky odpadu a kalového poľa v neobývanej lokalite. Funguje vďaka dobrovoľníkom a rôznym občianskym združeniam. Toto miesto nájdete pri rieke neďaleko Hypermarketu Tesco a je venované všetkým ľuďom, ktorí chcú efektívne a tvorivo stráviť svoj voľný čas. Cez leto sa tu konajú rôzne koncerty, workshopy, grilovačky, hrá sa petanque, no môžete si sem prísť oddýchnuť, prečítať dobrú knihu alebo vyvenčiť psa.

Vlastný zdroj potravín

Hidepark dohodol spoluprácu s SPU Nitra a spoločne vytvorili záhradku, o ktorú sa starajú dobrovoľníci a následne si výsledky svojej práce rozdelia medzi sebou alebo predajú na letných podujatiach. Pestujú sa tu klasické plodiny ako zemiaky, cibuľa, paprika, paradajky, ale aj mnoho iných. Najlepšie na tom všetkom je, že v tejto záhradke si študenti SPU môžu urobiť dokonca aj povinnú prax.

V záhradke si študenti SPU môžu urobiť aj prax
V záhradke si študenti SPU môžu urobiť aj prax

Široká škála aktivít

Oficiálna kultúrna sezóna sa začína v Hideparku 13. mája 2016. Počas leta sa dobrovoľníci stretávajú väčšinou v sobotu od 13:00 až do neskorých večerných hodín. To však neznamená, že park nemôžete navštíviť aj v priebehu týždňa. Stále je čo opravovať, vyrábať, prerábať. Ak máte k dispozícii staré palety, rôzny stavebný materiál, nepotrebné dekorácie, vrecia na odpad či čokoľvek iné, neváhajte a vezmite to so sebou! Môžete si vyrobiť zaujímavý nábytok alebo dekorácie. V tomto sa naozaj fantázii medze nekladú.

V Hideparku máte na výber z rôznych zaujímavých aktivít
V Hideparku máte na výber z rôznych zaujímavých aktivít

Aby vám neušli žiadne novinky a nadchádzajúce podujatia v Hideparku, sledujte ich facebookový profil, v ktorom sa všetko potrebné dozviete. Veríme, že sme vás dostatočne inšpirovali, aby ste aj vy priložili ruku k takému skvelému a nápaditému dielu. Vezmite so sebou aj kamarátov či rodinu a zažite spolu pekne strávené chvíle.

autorka: Andrea Kršková
foto: Facebook/Hidepark Nitra

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.