Oddnes môžu študenti žiadať o ubytovanie

Všetci študenti, ktorí majú záujem o ubytovanie v študentských domovoch v budúcom akademickom roku, si od dnešného dňa môžu podávať žiadosti. Občas nečas má pre vás návod a niekoľko užitočných rád.

Dokedy treba odoslať žiadosť?

Samotnú žiadosť môžu vyplniť všetci študenti bakalárskeho a prváci magisterského štúdia do 30. apríla tohto roka. Ubytovacia komisia následne rozhodne o žiadostiach do 15. mája. Druháci na magisterskom štúdiu, ktorí chcú študovať to doktorandské, tak môžu urobiť najneskôr do 10. augusta, samozrejme, až po prijatí.

Zrekonštruovaná izba na Hospodári

Zohľadňuje sa celý predchádzajúci ročník

Veľmi dôležitým faktorom pre prijatie či neprijatie študentov bakalárskeho študijného programu je tradične vážený študentský priemer. U prvákov je braný do úvahy priemer zo zimného semestra. U druhákov a tretiakov tomu tak však nie je. V tomto prípade sa zohľadňuje priemer z celého minulého akademického roka, nie zo zimného semestra, ako sa mnohí študenti mylne domnievajú.

Okrem študentského priemeru sa prideľujú body aj za vzdialenosť trvalého bydliska. Tá však nemusí reálne zodpovedať dĺžke trate, ktorou cestujete. Do úvahy sa totiž berie vzdialenosť vlakových aj autobusových spojov. Ubytovacia komisia zohľadňuje aj mimoškolské aktivity ako členstvo v kultúrnych spolkoch či športové reprezentovanie univerzity. Zoznam jednotlivých faktorov nájdete v staršom článku.

Ako na to?

Samotnú žiadosť nájdete na stránke uis.ukf.sk. Po prihlásení si v sekcii eAgenda vyberiete možnosť Administratíva študentských domovov a tu následne kliknite na Podanie žiadosti o študentský domov. Ďalej vám stačí už len žiadosť odoslať. V prípade mimoškolskej aktivity môžete neskôr pridať Extrabodové dôvody.

návodKompletné informácie nájdete tu.

autor: Daniel Jurčík
foto: autor, archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.