V knihe Marka E. Pochu ide študentom UKF o život

Mark E. Pocha: KRAJINA KANIBALOV

Napínavý krvák inšpirovaný hororovými filmami a mytológiou H. P. Lovecrafta

Mladí Slováci, študenti UKF (zápletka je čisto fiktívna) Nina, Jojo, Marko, Renča a Vik prichádzajú do juhoamerického Peru spoznávať osobitosti domorodého života. Tu sa spriatelia s miestnym chlapcom, ktorý im povie o malebnom, civilizáciou nedotknutom mieste v srdci pralesa. Rozhodnú sa ho spoločne navštíviť. Nerátajú však s tým, že raj, ktorý objavili, má aj svoju temnú, odvrátenú stránku…

A bezstarostný výlet sa v zlomku sekundy mení na neľútostný boj o život.

Krajina kanibalov je román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér Eli Roth (Green Inferno, Hostel) a veľmajster moderného hororu H. P. Lovecraft. V prvej polovici knihy sa zoznámi čitateľ s postavami plnými dychtivých túžob a vnútorných rozporov. A keď si ich obľúbi, začne sa o ne v druhej polovici báť – narazia totiž na neznámy domorodý kmeň, ktorého členovia sú v zajatí cudzej, zlovestnej moci…

Román vychádza 23. apríla a pokrstený bude na bratislavskom Slavcone.

 12959384_1037304159669203_456566671_o

Ukážka

Boli šiesti: Nina, Viktor, Marko, Renča, Jojo a Solomon.

V to ráno Nina a Viktor stáli na zadnej verande prenajatej chatrče, zatiaľ čo Jojo a Sol stále chrápali v spoločnej izbe. O podkrovnú spálňu sa delil Marko s Renčou.

Renča bola Markova frajerka a presne za to ju Marko mal. Nie za priateľku či nebodaj partnerku, iba za obyčajnú frajerku, prívesok, ktorý možno kedykoľvek vymeniť, nič viac. Takých ako ona chodí po svete…

Jeho strýko Ivan hovorieval, že žien je ako hnoja, stačí zapichnúť vidly a vybrať si. Marko, ktorý vyrastal bez otca, vždy k svojmu strýkovi vzhliadal s úctou. Strýko Ivan mal ženu, dve dospelé deti a milenku vo veku svojej mladšej dcéry. Strýko Ivan to so ženami jednoducho vedel. Marko sa od neho za tie roky, čo vyrastal v jeho blízkosti, mnohému podučil.

Iste, Renča bola kosť. Keby nebola, nespával by s ňou. Študovala na UKF telesnú výchovu a jej postava hovorila za všetko. Sám nebol bohvieakým športovcom – občas zašiel s Viktorom do fitka podvíhať činky, ale rozhodne sa nedalo povedať, že by bol takým oddaným vyznávačom tohto železného koníčka ako jeho plavovlasý priateľ.

Hoci pravidelne nešportoval (a nebol ani žiadnym krásavcom, lenže chlap škaredší od čerta si ženu nájde, kým má gule – aj to hovorieval strýko Ivan), vedel ako poblázniť opačné pohlavie rečami. Navyše, v spoločnosti sa pozornosť vždy točila okolo neho, čo ženám odjakživa imponovalo. A bol ostrihaný podľa najnovšej módy, mal štýl, skúsenosti a videl svet – to sa tiež počíta.

Keď sa ráno prebudil, Renča ešte spala. Opatrne z nej stiahol plachtu.

Renča ležala na pravom boku, chrbtom k nemu. Kochal sa pohľadom na jej dokonalé telo. Široké boky, pevný zadok, pekne tvarované nohy. A potom chrbát, na ktorom sa jemne rysovali ženské svaly a sladká šija s tetovaním čierneho stromu, z koruny ktorého sa vznášajú čierne vtáky ako symbol voľnosti a nespútaného života. Sladká, tak sladká…

missing

O autorovi

Mark2015Mark E. Pocha (*1981) je Charles Manson slovenskej literatúry, bývalý novinár, bankár, učiteľ na dievčenskej škole a finalista Ceny Béla o najlepšiu slovenskú hororovú poviedku. Publikoval v časopisoch PEVNOST a XB1, editoval žánrové antológie Na hroby a Kniha bolesti. Vyšli mu poviedkové zbierky A bude hůř! a Z temnôt.

Krajina kanibalov je jeho debutový román.

Viac info na: www.nezvestni.sk, www.facebook.com/krajinakanibalov

Tlačová správa

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.