Dopravný podnik zavádza zmeny, študenti si za lístok priplatia

pixabay.com

Doteraz sa jeden zakúpený lístok rovnal jednej ceste v MHD bez prestupu. Od 1. júla nastáva zmena. Dopravný podnik zavádza do praxe prestupné lístky, ktoré by mali uľahčiť obyvateľom a návštevníkom mesta cestovanie mestskou hromadnou dopravou.

Zmenou nie sú len nové lístky, ale aj ich cena. Najväčšou transformáciou prejde platenie priamo u vodiča. Cestovné lístky budú prestupné s platnosťou 60 minút a s neobmedzeným počtom prestupov. Ľudí, ktorí používajú čipové karty alebo predplatný lístok (mesačný, štvrťročný, polročný), zmeny postihnú najmenej. Novinkou bude aj SMS lístok, ktorý bude platiť 60 minút a bude prestupný. Je však určený iba pre osoby, ktoré nemajú uplatnenú žiadnu zľavu na cestovanie.

Zmeny sa týkajú dospelých, študentov a žiakov, ale aj dôchodcov a držiteľov preukazov ŤZP,  ŤZP-S alebo darcov krvi. V prípade niektorých zliav bude po novom podmienkou platba čipovou kartou a trvalý pobyt v Nitre alebo vybraných obciach, medzi nimi napríklad Branč, Lužianky či Ivanka pri Nitre.

Pre študentov, ktorí väčšinou používajú čipovú kartu, sa zvyšuje cena o 5 centov (predtým 25 centov). Lístok bude platiť 40 minút a bude zahŕňať jeden prestup. Bližšie informácie sú uvedené v tabuľke.

 

tabuľka zliav  (2)
Platné tarify pre študentov od 1. júla 2016. Zdroj: arrivanitra.sk

 

Viac informácií nájdete priamo na stránke dopravného podniku .

autorka: Natália Fekiačová 

 

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.