Lacnejšie ubytovanie cez leto? Alternatívou sú internáty

Chcete stráviť leto v Nitre, ale neviete, ako je to s ubytovaním počas tohto obdobia? Čo všetko potrebujete k ubytovaniu a koľko vás to bude stáť? Spracovali sme dôležité informácie k tomu, aby ste si leto užil bez zbytočných problémov.

ŠD NITRA

Tento študentský domov, ktorý sa nachádza na Slančíkovej 1, ponúka izby s kapacitou 2 až 3 osôb. Cena závisí od počtu študentov, nie od počtu dní. Ubytovanie za mesiac stojí jednu osobu 82 €, pokiaľ je ubytovaná v dvojlôžkovej izbe. Ak býva v trojlôžkovej, cena vychádza na 75 €.

Študenti na tomto internáte môžu využiť aj týždenné ubytovanie, ktoré činí 21 € za osobu v dvojlôžkovej izbe, 19 € v trojlôžkovej izbe. V prípade, že chce študent stráviť na internáte iba jednu noc, cena je stanovená na 7 €. Na ubytovanie nie je potrebné žiadne tlačivo, stačí dokladovať, že ste študentom UKF.

Pre študentov iných univerzít je cena za noc 11,50 €. Pri dlhodobom ubytovaní ide o sumu 135, 50 € za mesiac.

ŠD Nitra
Študenti i verejnosť môžu využiť ubytovanie v jednom z internátov UKF.
Foto: Matúš Kamenický

ŠD ZOBOR

Študentský domov rozdelený na blok A, B a Hospodársku časť má v ponuke dvoj- až štvorlôžkové izby. V blokoch A a B si za dvojposteľovú izbu študent zaplatí 65 € na mesiac, pri týždennom ubytovaní je to 18 €. Rovnako ako na ŠD Nitra, aj na ŠD Zobor je možné ubytovanie na jednu noc − 5 € na osobu. Pri trojposteľových izbách sú poplatky nižšie. Jeden mesiac stojí 61 €, týždeň činí 16 € na osobu a jedna noc stojí tiež 5 €. Štvorposteľová izba je, samozrejme, najlacnejšia, t. j. 59 € na mesiac, 15 € je poplatok za týždeň a cena za jednu noc je rovnako 5 €.

Krajšie bývanie na ŠD Hospodár
Jedna z izieb ŠD Zobor − časť Hospodárska. Foto: archív ON

Hospodárska časť je lacnejšia a v ponuke má izby s dvomi, tromi aj štyrmi lôžkami. Ubytovanie v dvojlôžkovej  izbe stojí 58 € na osobu, týždenný poplatok je 15 € a jedna noc vyjde študenta na 5 €. Trojlôžková izba činí 54 € za mesiac, týždenný poplatok je 14 € na osobu a jedna noc stojí 5 €. Štvorlôžková izba je znova najlacnejšou alternatívou, mesiac stojí 52 €, za týždeň na internáte v tejto časti si zaplatíte 14 € a poplatok za jednu noc je stanovený na 5 €.

Pokiaľ chcete bývať sami v celej bunke, poplatok je v každej časti internátu rovnaký. Jeden mesiac stojí 100 €, týždeň 25 € a jedna noc vás vyjde na 8 €.

Tieto poplatky môžete uhradiť buď v prvý deň ubytovania, alebo v termíne dohodnutom v uzatvorenej zmluve o ubytovaní. Na vybavenie ubytovania nie je potrebný žiadny dokument a v tomto internáte nie ste obmedzovaní časom, to znamená, že ubytovať sa dá kedykoľvek. V prípade krátkodobého ubytovania je vhodné, ak sa ohlásite vopred e-mailom a pracovníci internátu vám izbu rezervujú a pripravia. Avšak nebude žiadny problém, ak prídete bez ohlásenia, pretože na internáte sú pre študentov i verejnosť vždy vyhradené priestory.

autorka: Tamara Kuzemková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.