Kinopremiéry 2016: Júl

Prázdniny sa začali – máme po skúškach, vonku je skutočne veľmi teplo a nám nezostáva nič iné, len si užívať voľno. Schladiť sa na kúpalisku je vždy dobrý nápad, no klimatizácia je, samozrejme, aj v kinách. Dávku kultúry si tento mesiac budete môcť vychutnať v sieti Cinemax naozaj dobrodružne – do mäkkých sedadiel vás pripúta napríklad napínavá Legenda o Tarzanovi. Keďže všetci máme viac ako pätnásť, môžeme si vychutnať aj zimomriavky pri hororoch Očista 3 či Nezhasínaj! Tých, ktorých srdce bije pre dobro a milujú animované rozprávky, čaká veľká radosť – tento mesiac prichádza pokračovanie Doby ľadovej. Odľahčením pre všetkých bude zase komédia Krotitelia duchov. Tak čo, už máte svojho favorita? 

Legenda o Tarzanovi 

2016, Dobrodružný/akčný

Réžia: David Yates

Hrajú: Alexander Skarsgård, Samuel L. Jacskon, Margot Robbie, Christoph Waltz, John Hurt, Ella Purnell, …

Štúdio: Warnes Bros, Pictures

 legenda o tarzanoviPríbeh chlapca z džungle, ktorého vychovali opice, pozná hádam každý. Na plátna kín v júli prichádza trochu iné spracovanie. V úlohe svalnatého divokého Tarzana sa nám predstaví švédsky herec Alexander Skarsgård a jeho Jane stvárni krásna herečka Margot Robbie. Ide o akési voľné pokračovanie knihy, keďže odvtedy, ako sa Tarzan rozhodol opustiť džungľu a presťahoval sa do Londýna, uplynulo už veľmi veľa rokov. Tarzan sa teraz volá John Clayton III. a medzi civilizáciu dokonale zapadol. Alebo žeby nie? Zvieracie sklony, ktoré mu boli vštepované odmalička, sa niekde predsalen prejavia. Parlament vyšle Tarzana (Johna) ako obchodného vyslanca do Konga. Tam sa stane akousi pomyselnou figúrkou v smrteľne nebezpečnej hre chamtivosti a pomsty, ktorú do detailov zosnoval belgický kapitán Leon Rom. Avšak ľudia stojaci za týmto vražedným spiknutím ani len netušia, s kým majú dočinenia a čo všetko svojimi činmi rozpútajú.

V CINEMAX Nitra od: 7.7.2016

Očista 3

2016, Thriller/horor

Réžia: James DeMonaco

Hrajú: Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson, Edwin Hodge

Štúdio: Universal Picturesočista 3

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine “legálnym” zabitím počas očisty. Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína! Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé.

V CINEMAX Nitra od: 7.7.2016

Doba ľadová Mamutí tresk

2016, Animovaný/komédia

Réžia: Mike Thurmeier

Hrajú: v slovenskom znení Richard Stanke, Jozef Švoňavský, Miloslav Kráľ, Elena Podzámska, Bianka Bucková, Viktor Horján, TIbor Frlajs, …

Štúdio: Century Fox

doba ľadová mamutí treskAk je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie…

V CINEMAX Nitra od: 14.7.2016

Nezhasínaj!

2016, Horor

Réžia: David F. Sandberg

Hrajú: Teresa Palmer, Maria Bello, Billy Burke, Emily Alyn Lind, Alicia Vela-Bailey, Gabriel Bateman, Lotta Losten

Štúdio: Warner Bros, Picturesnezhasínaj!

Rebecca bola presvedčená, že keď sa odsťahuje z domu, zmiznú aj hrôzy z jej detstva. Keď vyrastala, nikdy si nebola celkom istá, či to čo vidí po zhasnutí je skutočné, alebo nie… teraz prežíva rovnako desivé a nevysvetliteľné udalosti aj jej malý brat Martin. Deje sa presne to isté, čo Rebeccu takmer pripravilo o rozum a ohrozovalo jej bezpečnosť. Desivá bytosť s tajomným prepojením na ich mamu, Sophie, je späť.Tentokrát je Rebeccca odhodlaná priblížiť sa k pravde viac. Isté je, že ich životy sú v nebezpečenstve… vždy vtedy, keď svetlo zhasne. Režisér filmu v Zajatí démonov opäť nenechal nič na náhodu – báť sa budeme teda poriadne. Ak ste si doteraz robili srandu z tých, čo sa boja tmy, verte, že viac si už nebudete…

V CINEMAX Nitra od: 21.7.2016

Krotitelia duchov

2016, Akčný/komédia/sci-fi

Réžia: Paul Feig

Hrajú:  Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones, Cecily Strong, Chris Hemsworth, Bill Murray, Michael Kenneth Williams, Andy Garcia, Matt Walsh, Sigourney Weaver,Annie Potts, Dan Aykroyd, Elizabeth Perkins, …

Štúdio: Columbia Pictures

krotitelia duchovTridsať rokov po tom, čo Krotitelia duchov ovládli svet, sa obľúbená značka vracia. Režisér Paul Feig prichádza so sviežou, akciou nabitou komédiou plnou veľkolepých vizuálnych efektov. Tešiť sa môžete na jedny z najlepších amerických komičiek a tiež hercov zo „starej partie.” Skvelé americké herečky zvládnu duchov so ženskou eleganciu im vlastnou a naviac zostanú pri tom dámy. Celý svoj život zasvätili študovaniu paranormálnych javov, až nakoniec prišiel ich okamih – mesto musí byť zachránené! Každá z nich vyniká v niečom inom – jedna skvelo pozná mesto a ďalšia zas kvantovú fyziku – no keď spoja svoje sily, stane sa z nich neprekonateľná partička, ktorá vás pobaví stovkami vtipných momentov.

V CINEMAX Nitra od: 28.7.2016

autorka článku: Simona Bagová  v spolupráci so CINEMAX NITRA

foto: distribučné štúdiá

cinemax_logo_2015_final

 

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.