Andrej Šeban predviedol počas koncertu netradičné a slobodné kompozície

Do synagógy v Nitre opäť po roku zavítalo hudobné trio gitaristu Andreja Šebana. Spoločne s Jánom Fabrickým a Michalom Šelepom priniesol niekoľko originálnych a inšpiratívnych hudobných kompozícií.

V utorok odohral svoj koncert známy slovenský gitarista Andrej Šeban, ktorý sa tak po roku opäť vrátil do nitrianskej synagógy. V komornej atmosfére pred približne stovkou divákov odohral spolu s bubeníkom Jánom Fabrickým a basgitaristom Michalom Šelepom prvý zo siedmich koncertov, ktoré ich v najbližších dňoch čakajú v rámci Andrej Šeban Trio Tour 2016.

Šeban_FB
Foto: FB Andreja Šebana

Už zo začiatku bolo cítiť netradičnosť a slobodu v kompozíciách. Andrej sa netají silnou inšpiráciou Dežom Ursínym, ktorému venoval aj jednu z úvodných piesní. Gitarista a spevák si svojou osobnosťou a technikou okamžite získal publikum. Napriek zlej akustike priestorov synagógy poslucháčov následne svojím prepracovaným sólom na bicích ohúril Ján Fabrický spolu s dunivým rytmom basy Michala Šelepa.

Svoju inovatívnosť a osobitosť Šeban podčiarkol piesňou o vodomere alebo kompozíciou Rock&Roll v Rači, v ktorých prezentoval svoj názor na súčasný svet a život na Slovensku. Atmosféru doladil použitím vulgarizmov, za čo sa následne publiku ospravedlnil s tým, že mu nenapadlo vhodnejšie slovo, ako opísať situáciu. Napriek tomu dokázal svojím prejavom vystihnúť mnohé detaily.

Príjemným prekvapením večera bol už spomenutý basgitarista Michal Šelep, ktorý skvelo dopĺňal rokmi zohraté duo Šeban – Fabrický. Svoju úlohu zvládal výborne.

Počas takmer hodiny a pol predviedlo trio staršie aj novšie piesne zo Šebanovho repertoáru, ktorý uzavrela už tradične improvizovaná pieseň Bezvetrie.  Ak ste fanúšikmi kvalitnej nemainstreamovej hudby, hudbu Andreja Šebana si stále môžete vypočuť počas turné, ktoré končí 24. novembra v Bratislave.

Viac informácií nájdete na andrejseban.com.

autori: Tibor Habo, Radovan Pavelka 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.