Bakalári a magistri: Termín podania prihlášok sa blíži, podajte ich včas a s potrebnými náležitosťami

Pre mnohých znamená akademický rok 2016/2017 ukončenie niektorého stupňa štúdia. Ak ste sa rozhodli pokračovať ďalej, myslite na včasné podanie prihlášky. 

Budúci bakalári ani magistri by nemali zabúdať na dôležité dátumy podávania prihlášok v prípade, že sa rozhodnú pokračovať  na magisterskom či doktorandskom stupni. Študenti bakalárskeho denného a externého štúdia si môžu prihlášku vyplniť a poslať do 30. apríla. Prijímacie skúšky sa budú konať v termíne od 12. do 16. júna. Budúci absolventi magisterského stupňa majú možnosť prihlásiť sa na doktorandské štúdium do 31. mája. V ich prípade by sa skúšky mali konať posledný júnový a prvý júlový týždeň. Tieto termíny podania prihlášok a konania prijímacích skúšok platia pre všetky fakulty našej univerzity rovnako.

Ako podať prihlášku a aké náležitosti má obsahovať?

Uchádzači sa môžu prihlásiť buď vyplnením papierovej, alebo elektronickej prihlášky, ktoré sú  platné iba v prípade, že študenti dodržia stanovený termín. Čo sa týka papierovej formy, aktuálne tlačivá majú záujemcovia k dispozícii na stránke ministerstva školstva alebo takmer v každom papiernictve. Naša univerzita, naopak, preferuje elektronickú prihlášku. Tú študent vyplní, vytlačí, dá potvrdiť a podpísanú ju odošle spoločne s prílohami. Je možné podať si aj viac prihlášok na rôzne študijné programy. Na jednu prihlášku sa však uvádza len jeden študijný program. Výnimkou je štúdium programov v kombinácii, napríklad učiteľstvo slovenského jazyka spojené s učiteľstvom histórie. Poplatok − 25 eur za elektronickú prihlášku a 30 eur za papierovú − hradí študent rovnako ako pri podaní prihlášky na bakalárske štúdium, a to bankovým prevodom. Nezabudnite vytlačiť doklad o úhrade, ktorý je súčasťou tretej strany prihlášky.

V rámci nej študent doloží aj originál výpisu známok, potvrdený študijným oddelením príslušnej fakulty o absolvovaných predmetoch za prvý až piaty semester. I keď na podanie prihlášok je stále dostatok času, určite túto osobnú administratívu neodkladajte, aby ste neskôr nezistili, že je neskoro.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.