Kinopremiéry: Február 2017

Skúškové sa nám pomaly končí a čoskoro nás čaká začiatok nového semestra. Okrem toho sa však vo februári môžete tešiť aj na novinky v kine. Každý si príde na svoje – pre milovníkov hororov sú tu Kruhy, pre fanúšikov knižnej série Fifty Shades je pripravené ďalšie sfilmované pokračovanie jednej z kníh a nezabúdame ani na tých, ktorí obľubujú animáky – tí si prídu na svoje s novým LEGO Batmanom. 

Kruhy (Rings)

Žáner: horor

Minutáž: 102 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Réžia: F. Javier Gutiérrez

Scenár: David Loucka, Jacob Aaron Estes, Akiva Goldsman

Hrajú: Bonnie Morgan, Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki, Aimee Teegarden, Vincent D’Onofrio

Distribútor: Paramount Pictures

Pre fanúšikov klasických hororov je tento rok naozaj priaznivý – okrem nového SAW: Legacy, ktorý by mal prísť do kín v októbri tohto roka, je tu aj ďalšie pokračovanie kultových filmov zo série Kruh, tentoraz pod názvom Kruhy.

Dej sa odohráva trinásť rokov po poslednom filme. Sledujeme udalosti, ktoré predchádzajú skaze: film, ktorý vraždí, každý považuje len za vtipnú hororovú historku, akúsi „mestskú legendu“. Študentka Julia (Matilda Lutz) si však kvôli svojmu priateľovi, ktorý ho videl a správa sa odvtedy divne, film pozrie. Po zhliadnutí onoho videa sa Julia dočká telefonátu, že presne o týždeň zomrie, a nasleduje sled zvláštnych a desivých udalostí. Okrem toho však Julia zisťuje, že existuje akýsi „film vo filme“, ktorý dovtedy nikto nevidel. Julia sa rozhodne, že musí pochopiť video i samotnú Samaru, aby si zachránila holý život.

INSIDIOUS 3

Film získal vopred niekoľko negatívnych ohlasov od fanúšikov série Kruh, ktorí majú obavy, že sa film jeho dvom predchodcom nevyrovná a skôr pokazí celkový dojem. Sú však aj takí, ktorí netrpezlivo očakávajú návrat Samary i jej vražedného videa.

V CINEMAX NITRA od 2. februára 2017 

LEGO® Batman film

Žáner: animovaný, dobrodružný

Minutáž: 104 min.

Prístupnosť: všetky vekové kategórie

Réžia: Chris McKay

Scenár: Seth Grahame-Smith, Chris McKenna, Erik Sommers, Jared Stern, John Whittington

Hrajú: Will Arnett, Billy Dee Williams, Mariah Carey, Ralph Fiennes, Zach Galifianakis, Michael Cera

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Animovaný film LEGO Príbeh z roku 2014 zožal obrovský úspech, preto sa jeho tvorcovia rozhodli pokračovať a natočiť ďalší LEGO film, ktorý sa tentoraz priamo zameriava na postavu LEGO Batmana.

Vo filme sledujeme boj dobra so zlom – Batman sa snaží zabrániť Jokerovi, svojmu najväčšiemu nepriateľovi, aby prevzal moc v Gothame. Okrem toho však musí čeliť ďalšej výzve – postarať sa o svojho adoptívneho syna.

batman

Už z trailerov si môžeme všimnúť, že na rozdiel od originálnych filmov o Batmanovi je táto snímka komicky zameraná a plná vtipných momentov, pričom celé animované spracovanie v štýle LEGO dodáva filmu neobyčajnú atmosféru. Máme tu aj niekoľko vtipných referencií na filmy o Batmanovi, vďaka ktorým má film mierne parodický nádych. Fanúšikovia superhrdinov a LEGA si rozhodne prídu na svoje.

V CINEMAX NITRA od 9. februára 2017

Päťdesiat odtieňov temnoty

Žáner: erotický, triler

Minutáž: 117 min.

Prístupnosť: od 18 rokov

Réžia: James Foley

Scenár: Niall Leonard

Hrajú: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Rita Ora, Kim Basinger, Marcia Gay Harden

Distribútor: Universal Pictures

Fanúšikovia celosvetovo úspešnej knižnej ságy Fifty Shades sa tento rok dočkali ďalšieho filmového spracovania v poradí druhej knihy pod rovnomenným názvom Päťdesiat odtieňov temnoty (Fifty Shades Darker).

Anastasia (Dakota Johnson) sa rozhodla Christiana (Jamie Dornan) opustiť, ten sa jej však nechce vzdať, pretože cíti, že sa do nej zamiloval. Preto sa rozhodne bojovať a Anastasiu nakoniec presvedčí, aby s ním zostala a ich vzťah prebiehal podľa jej podmienok. Pre neho, dominantného dravca, je to však nezvyčajná situácia, ktorá je ešte k tomu ohrozená jeho tajomnou minulosťou, ktorá sa začne drať na povrch.

fifty

Zaujímavým oživením filmového obsadenia je Kim Basinger, ktorá si zahrá v roli Greyovej biznis partnerky a zároveň bývalej milenky, Eleny Lincolnovej. Ďalej sa opäť môžeme tešiť aj na známu speváčku Ritu Oru ako Miu Grey, Christianovu sestru.

Záverečný diel trilógie, Päťdesiat odtieňov slobody (Fifty Shades of Freed), by mal vyjsť vo februári budúceho roka.

V CINEMAX NITRA od 9. februára 2017

Mlčanie

Žáner: historický, dráma

Minutáž: 161 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Réžia: Martin Scorsese

Scenár: Jay Cocks, Martin Scorsese

Hrajú: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds…

Distribútor: Paramount Pictures

Film oscarového režiséra Martina Scorseseho je natočený podľa rovnomenného románu od japonského autora menom  Shūsaku Endō. Ide o historický film, zameraný na obdobie 17. storočia v Japonsku – obdobie prenasledovania kresťanov. Tí čelili nielen neustálemu prenasledovaniu, ale aj brutálnemu mučeniu a neskôr boli nútení učiniť neľahkú voľbu: zriecť sa viery alebo zomrieť.

mlčanie

Otec Ferreira (Liam Neeson) si mal údajne vybrať zrieknutie svojej viery. Keď sa to dozvedajú jeho učenci, portugalskí jezuiti, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), rozhodnú sa podniknúť nebezpečnú cestu do zeme vychádzajúceho slnka a nájsť otca Ferreira.

Zaujímavosťou je, že sa uskutočnilo špeciálne premietanie tohto filmu vo Vatikáne, kde sa ho zúčastnilo zhruba 300 jezuitov. Deň po jeho premietaní pozval pápež František režiséra i s jeho rodinou na súkromnú audienciu.

V CINEMAX NITRA od 16. februára 2017

T2 Trainspotting  

Žáner: dráma, čierna komédia

Minutáž: 109 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Réžia: Danny Boyle

Scenár: John Hodge

Hrajú: Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Ewen Bremner, Kelly Macdonald, Shirley Henderson

Distribútor: TriStar Pictures

Postavy vo filme sú inšpirované postavami z románov Trainspotting Porno od autora menom Irvine Welsh. Režisér oboch filmov Boyle hovorí, že Trainspotting je „škótskymi Hviezdnymi vojnami“, teda je v Škótsku veľmi populárnym.

t2

Snímka je pokračovaním prvého filmu z roku 1996. Dej sa odohráva 20 rokov po prvom filme. Mark Renton (Ewan McGregor) sa vracia späť do Škótska, kde sa opäť stretáva so Sick Boyom (Johnny Lee Miller), Begbieom (Robert Carlyle) a Spudom (Ewen Bremmer). Sick Boy je majiteľom krčmy a Spud sa ešte stále pokúša prekonať svoje závislosti. Begbie už ale nepatrí medzi Rentonových  priateľov − je jeho nepriateľom, ktorý práve vyšiel z väzenia a chystá pomstu.

 V CINEMAX NITRA od 16. februára 2017

 

cinemax_logo_2015_final

 

autorka: Sofia Prétorová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.