Kinopremiéry 2017: Január

Vianoce aj Silvester už sú za nami, nastal nový rok a s ním prichádzajú aj filmové novinky. Nás študentov síce čakajú skúšky, no to nemusí byť nutne prekážkou v občasnej návšteve kina. Po toľkom učení sa predsa len zíde trocha relaxu. V prvom mesiaci tohto roka si môžete odpočinúť napríklad pri novom animáku Ozzy, alebo ak máte radi napätie, môžete vyskúšať romantickú sci-fi drámu Pasažieri. Ak ste fanúšikom hororov so zombie tematikou, určite si nenechajte ujsť zakončenie úspešnej série Resident Evil pod názvom Resident Evil: Posledná kapitola.

Pod rúškom noci (Live by Night)

Žáner: kriminálny triler

Minutáž: 128 min

Réžia a scenár: Ben Affleck

Hrajú: Zoe Saldana, Ben Affleck, Elle Fanning, Scott Eastwood, Chris Sullivan, Sienna Miller

Štúdio: Warner Bros, Pictures

Kriminálny triler Pod rúškom noci je natočený podľa rovnomennej knihy od autora menom Dennis Lehane. Ben Affleck sa na tejto snímke nepodieľal len ako jedna z hlavných postáv, ale aj ako režisér a scenárista.

Vraciame sa do 20. rokov minulého storočia, teda do obdobia prohibície v USA. Joe Coughlin (Ben Affleck), syn policajného dôstojníka, sa vydáva na cestu lúpežníka. To ho privedie až do väzenia, ktoré neskôr opúšťa s pocitom krivdy – zo svojich chýb sa nepoučil a začne podnikať v oblasti nelegálnej výroby a distribúcie alkoholu.

live by night
Zdroj: indiewire.com

V CINEMAX NITRA od 12. 1. 2017

Pasažieri (Passengers)

Žáner: romantický/sci-fi/dráma

Minutáž: 116 min

Réžia: Morten Tyldum

Scenár: Jon Spaihts

Hrajú: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburn

Štúdio: Columbia Pictures 

V hlavných úlohách sa nám predstavujú Chris Pratt ako Jim a Jennifer Lawrence ako Aurora, ktorí sa obaja nachádzajú na vesmírnej lodi Avalon. Tá má za úlohu presunúť vyše 5000 ľudí na novú planétu. Keďže táto cesta trvá 120 rokov, pasažieri sú v hibernovanom stave, teda spia. Po poruche sa ale dvaja z nich, mechanik Jim a spisovateľka Aurora, prebudia. Rozhodnú sa zistiť, prečo sa prebudili, neskôr prídu na to, že loď je v nebezpečenstve.

passengers
Zdroj: movieweb.com

V CINEMAX NITRA od 5. 1. 2017

Veľký čínsky múr (The Great Wall)

Žáner: akčný/dobrodružný/mysteriózny/historický/triler

Minutáž: 94 min

Réžia: Zhang Yimou

Scenár: Carlo Bernar, Doug Miro, Tony Gilroy

Hrajú: Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing

Štúdio: Universal Pictures 

Lukostrelec William Garin (Matt Damon) prišiel na ďaleký východ s jediným cieľom – získať tajomstvo strelného prachu. Jeho plán mu však kvôli obrovskej početnej prevahe „Bezmenného rádu“ nevyšiel. Menovaný rád má za úlohu ochraňovať Veľký čínsky múr. Naň však čoskoro zaútočí armáda monštier – to, samozrejme, príde vhod Garinovi aj jeho priateľovi Perovi Tovarovi (Pedro Pascal), ktorým sa tak naskytla možnosť ujsť z väzenia. Neskôr, keď aj oni sami musia čeliť monštrám, kladú si otázku, či im vo väzení nebolo predsa len lepšie.

the great wall_2
Zdroj: bustle.com

V CINEMAX NITRA od 5. 1. 2017

Ozzy

Žáner: animovaná rozprávka

Minutáž: 91 min

Réžia: Alberto Rodriguez

Scenár: Juan Ramón Ruiz de Somavía

Štúdio: Buena Vista International 

Animovaná rozprávka hovorí príbeh o bíglovi menom Ozzy, ktorý si spokojne žije v rodine Martinsonovcov. Táto idylka však končí, keď sa rodina rozhodne presťahovať do Japonska kvôli práci. Ozzy s nimi cestovať nesmie, preto ho umiestnia do naoko luxusného hotela pre psov, do Modrej zátoky. V skutočnosti však ide o väzenie pre psov, ktoré psy aj riadia. Ozzy sa spolu so svojimi novými priateľmi rozhodne naplánovať útek.

youtube.com_
Zdroj: youtube.com

V CINEMAX NITRA od 5. 1. 2017

Resident Evil: Posledná kapitola (Resident Evil: The Final Chapter)

Žáner: sci-fi triler

Minutáž: 106 min

Réžia: Paul W. S. Anderson

Scenár: Paul W. S. Anderson

Hrajú: Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose

Štúdio: Constantin Film

Po piatich filmoch sme sa dočkali posledného, ktorý priamo nadväzuje na predchádzajúci diel z roku 2012 (Resident Evil:Retribution) a zároveň zakončuje celú sériu týchto slávnych zombie filmov. Alice (Milla Jovovich) dokázala prežiť nekonečné boje s nemŕtvymi a vracia sa na miesto, kde sa to všetko začalo – do podzemného komplexu Hive v Racoon City. Tam spoločnosť Umbrella Corporation zhromažďuje všetky svoje sily a chystá posledný útok proti všetkým preživším. Alice čaká doposiaľ najťažší boj, ktorý rozhodne o prežití ľudstva.

resident
Zdroj: youtube.com

V CINEMAX NITRA od 12. 1. 2017

Kompletný zoznam pripravovaných filmov na január nájdete TU.

cinemax_logo_2015_final

 

autorka: Sofia Prétorová
pripravené v spolupráci so sieťou kín CINEMAX

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.