Na svetovej zimnej univerziáde reprezentovali Slovensko aj študenti UKF

Na prelome januára a februára sa v kazašskom Almaty konala 28. svetová zimná univerziáda. Nestratilo sa na nej ani trio hokejistov z našej univerzity.

Študenti pedagogickej fakulty Juraj Halo, Edmund Piačka a Martin Uhnák absolvovali náročný hokejový turnaj. Hoci bol úvodný zápas s Veľkou Britániou jednoznačný v prospech mužstva spod Tatier, o nasledujúcich stretnutiach s USA a Kanadou to neplatilo. Slovenskí vysokoškoláci sa v základnej skupine nakoniec po dvoch výhrach a jednej porážke umiestnili na druhom mieste so ziskom šiestich bodov.

V kľúčovom štvrťfinálovom zápase s Českom však slovenským reprezentantom nevyšli samostatné nájazdy, a tak po tesnej prehre nasledovali súboje o umiestnenie. Po výhrach so Švédskom a Lotyšskom zverenci Andreja Výboha vybojovali pekné piate miesto.

Študenti reprezentujúci našu univerzitu sa za svoje výkony vôbec nemusia hanbiť. Kým brankár Halo udržal vo svojom jedinom vystúpení s Britmi čisté konto, útočníci Piačka s kapitánom Uhnákom patrili k ofenzívnym lídrom mužstva počas celého turnaja. V štatistike nahrávok Uhnák obsadil celkové šieste miesto a Piačka v rebríčku najlepších strelcov dokonca piate.

univerziada_1
Edmund Piačka rozhodol súboj s Lotyšmi o 5. miesto. Zdroj: almaty2017.com

Dve medaily vybojovali lyžiari

Barbara Kantorová po medailovej jazde neskrývala nadšenie. Zdroj: almaty2017.com
Barbara Kantorová po medailovej jazde neskrývala nadšenie. Zdroj: almaty2017.com

Hoci sa študentom z UKF nepodarilo získať žiadny cenný kov, predsa slovenskí mladíci neodišli z Kazachstanu naprázdno. O dve bronzové medaily sa postarali zjazdári Barbara Kantorová z UPJŠ v Košiciach a Matej Falát z Prešovskej univerzity. Obaja už pritom majú skúsenosti z olympiády v Soči. Slovensko sa v medailovej bilancii umiestnilo na konečnej 24. priečke, čo je v porovnaní s posledným hrami v Granade a Štrbskom Plese ústup z pozícií.

Univerziáda opäť patrila k veľkolepým udalostiam. Celkovo si na nej zmerali sily viac ako dve tisícky športovcov z 57 krajín, z toho 42 vysokoškolákov reprezentovalo našu krajinu. Nasledujúce zimné hry usporiada ruský Krasnojarsk v roku 2019. Avšak tie letné sa budú konať už o pol roka v Tchaj-peji.

titulná foto: almaty2017.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.