Zmena systému bakalárskych štátnych skúšok neplatí pre všetkých. Vieme, ktorí študenti budú teoretickú časť skúšky absolvovať

Ešte v júni minulého roka rektor Ľubomír Zelenický avizoval zmenu v systéme záverečných štátnych skúšok na bakalárskom stupni. Tá spočívala v tom, že študenti tretieho ročníka nebudú po novom absolvovať teoretickú časť skúšok. Ich úlohou je iba úspešné obhájenie záverečnej práce, pričom sa dbá na ich kvalitné spracovanie.

Táto zmena sa však netýka všetkých študentov. Teoretická časť štátnic zostáva v niektorých študijných odboroch, pri ktorých to vyžaduje platná legislatíva. Ide napríklad o bezpečnosť a ochranu pri práci (PF) či ošetrovateľstvo (FSVaZ). Okrem toho je však ešte jedna skupina študentov, pre ktorých zrušenie teoretickej časti neplatí. V zápisnici komisie pre vzdelávanie sa uvádza: „Táto zmena sa bude dotýkať všetkých študentov bakalárskeho štúdia, ktorí sa zúčastnia v akademickom roku 2016/2017 štátnych skúšok, s výnimkou študentov, ktorí v akademickom roku 2015/2016 začali proces bakalárskych štátnych skúšok a majú vytvorený protokol o štátnych skúškach v AiS, ale štátne skúšky alebo ich časť neúspešne absolvovali.” Túto informáciu nám poskytol Ladislav Baráth, prorektor pre vzdelávanie UKF.

To znamená, že ak sa študent v minulom akademickom roku nedostal z akýchkoľvek dôvodov k ústnym skúškam a nezačal tak štátnicový proces, v tomto roku iba obháji bakalársku prácu. Avšak tí, ktorí boli pri skúškach neúspešní, musia tento proces dokončiť podľa starého modelu.

titulná foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.