Prečo sa zmenili otváracie hodiny univerzitných bufetov?

Mnohí ste už zrejme zachytili, že sa zmenili otváracie hodiny v niektorých univerzitných bufetoch. Na internáte Zobor a Nitra si teda môžete niečo kúpiť už iba do 16:00. Občas nečas zisťoval, prečo došlo k týmto zmenám.

Hlavný dôvod narovinu uvádza predavačka z bufetu na Zobore. „Kolegyňa dala výpoveď a vedenie nechce nikoho prijať. Tvrdia, že sa im to neoplatí.“ Študenti podľa vedenia nekupujú toľko, aby sa im oplatilo prijať ďalšiu predavačku. „Zvládam to ťažko, dnes mi prišiel dvakrát tovar, nestíham,“ konštatuje. Informáciu o nízkych tržbách potvrdil aj Igor Paulovič, vedúci univerzitnej jedálne. „Zmena otváracích hodín v bufetoch bola realizovaná na základe analýzy tržieb po 16:00. Po tejto hodine boli tržby od zákazníkov minimálne a z toho dôvodu sme boli nútení pristúpiť k tejto zmene.“ Paulovič zároveň dodáva, že zmena sa týka celkom troch bufetov, ktoré sú v réžii univerzity – bufet na ŠD Zobor, ŠD Nitra a v hlavnej budove na Tr. A. Hlinku.

Nové otváracie hodiny študentom príliš nevyhovujú. „O zmene otváracích hodín som sa dozvedela, keď som si chcela kúpiť jedlo a bolo zatvorené. Hladná som musela ísť až do Maxu. Som nahnevaná, lebo si myslím, že väčšina študentov si kupuje drobnosti práve z bufetu, ale do štvrtej to mnohí nestíhajú,“ sťažuje sa študentka Tereza. Podobný názor má aj Zuzana: „Študenti si dovtedy nestihnú nakúpiť, len vtedy sa vracajú z prednášok. Do ôsmej to bolo ideálne.“

Nejde o dočasné riešenie a predpokladá sa, že tieto otváracie hodiny ostanú nemenné.

Foto: ukf.sk

Ako si dobijem kredit na stravovanie?

Okrem toho, že v bufete si študenti môžu kúpiť jedlo, táto prevádzka slúži aj na dobíjanie kreditu na stravu. Vedúci univerzitnej jedálne ako ďalšie možnosti na tento účel uvádza Centrálnu pokladnicu UKF, ktorá sídli v hlavnej budove, alebo bezhotovostné dobíjanie. Treba však dodať, že ak by si chcel niekto po 16:00 dobiť kredit a následne si objednať minútku, bude to komplikované, keďže nie je veľký predpoklad, že bankový prevod prebehne do dvoch hodín.

autorky: Simona Hricišinová, Natália Čerňancová

Zdieľajte článok

Komentáre: