Arriva už nevynecháva spoje, stále však môžu meškať

MHD v Nitre opäť premáva bez vynechávania spojov. Meškania niektorých liniek by sa mali zlepšiť v polovici novembra, keď bude uzavretá križovatka v priemyselnom parku opäť prejazdná.

Spoločnosť Arriva v posledných týždňoch z dôvodu nedostatku vodičov pristúpila k vynechávaniu spojov MHD. Od začiatku tohto týždňa sú však problémy minulosťou a už sa vám nestane, že autobus, na ktorý čakáte, vôbec nepríde. Arriva o tom informovala na svojej webovej stránke.

“Všetky linky mestskej hromadnej dopravy v Nitre premávajú podľa platných cestovných poriadkov. Obsadené sú všetky služby, vrátane záložných vozidiel. S plánovanými výpadkami spojov sa preto neuvažuje. Z tohto dôvodu už na stránkach nenájdete zoznamy nevypravených spojov ako doposiaľ,” píše sa vo vyhlásení.

Spoločnosť vynechávanie spojov vyriešila prijatím nových vodičov a dočasných preradením vodičov z iných regiónov Slovenska. Meškaniu autobusov sa však stále nevyhnete, zapríčiňujú ich okolnosti, ktoré Arriva nedokáže ovplyvniť.

“Ani s plným stavom vodičov nie je možné vylúčiť, že nedôjde k meškaniu alebo dokonca vynechaniu spoja. Na presnosť spojov totiž vplývajú aj okolnosti, ktoré ARRIVA nedokáže ovplyvniť, napr. kolóny, dopravné nehody, obchádzky, svetelná signalizácia na križovatkách či železničných priecestiach a pod.,” pokračuje spoločnosť vo vyhlásení.

Meškania hlavných spojov sú zapríčinené prácami v priemyselnom parku a uzavretím jednej z križovatiek. Aj táto situácia by sa však čoskoro mala zlepšiť.

“Najmä do polovice novembra bude stále citeľný vplyv uzatvorenej okružnej križovatky v Priemyselnom parku, ktorá na viacerých ťahoch spôsobuje rozsiahle kolóny, čo má dosah na meškania liniek 2, 4, 8, 16, 17, 21 a 27, prípadne ďalších, na ktoré vozidlá z týchto liniek prechádzajú. Po ukončení prác sa však očakáva zlepšenie aj v tomto smere,” informuje Arriva.

titulná foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre: