Moderátor Viktor Vincze: Mám šťastie, že žijem v televíznom prostredí

Viktor Vincze je mladý redaktor a aktuálne aj moderátor večerného spravodajstva televízie Markíza. Päť rokov pôsobil aj v nitrianskom rádiu Max. Spýtali sme sa ho, ako si spomína na svoje začiatky a či si vie predstaviť, že by skončil s prácou v televízii.

Prezradíte nám, ako ste sa dostali do televízie?

Cez štandardný konkurz v roku 2013. Prešiel som piatimi kastingovými kolami, až som nakoniec zakotvil v redakcii spravodajstva na pozícii reportér. Prihlásilo sa nás vtedy približne osemsto.

Mali ste nejaké sny, prípadne ciele v detstve?

Nikdy som si ciele nedával. Všetko, čo robím v práci alebo súkromí, robím najlepšie, ako viem, s úsmevom na tvári a s radosťou v duši. Tento prístup mi už roky prihráva do života ďalšie a ďalšie príbehy, ktoré navodzujú rovnakú emóciu šťastia. Jediným cieľom je žiť šťastný život a ja mám výhodu, že ho žijem práve v prostredí televízie.

Foto: TV Markíza

Máte ešte niekedy trému pred kamerami?

Každý deň pred každými Televíznymi novinami. Práca moderátora je reprezentáciou práce celého kolektívu spravodajstva, ktorý tvoria desiatky ľudí. Cítiť zodpovednosť je podľa mňa správne. Po niekoľkých minútach sa však vnútorné napätie rozplýva.

Ako by ste opísali prácu v televízii?

Je to pre mňa všeobecné naplnenie vo všetkých sférach. Robím, čo milujem, a našiel som si tam ženu svojho života, ktorú tiež milujem.

Aký máte pocit, keď vidíte svoju tvár na televíznej obrazovke? Pozriete si v archíve staršie vydania novín?

Televízne noviny či iné relácie si pravidelne pozerám. Verím, že viem byť sám sebe dobrým kritikom. Pohľad sa vlastnú tvár mi pomohol k tomu, aby som už dnes na obraze vyzeral aspoň trochu príčetne.

Foto: TV Markíza

Ako hodnotíte prácu v TV Markíza? Uvažovali ste aj nad inou televíziou či iným médiom? 

Kolektív spravodajstva v Markíze je najlepším televíznym kolektívom na Slovensku. Odvádza vysokoprofesionálnu prácu, ktorá sa odzrkadľuje aj na číslach sledovanosti – Televízne noviny na Markíze sú dlhodobo vôbec najsledovanejším programom na slovenských obrazovkách.

Ste vyštudovaný právnik. Viete si predstaviť, že by ste skončili v televízii a naplno sa venovali právu? 

Nevieme, čo nám prinesie budúcnosť, a keďže právo milujem, vedel by som si to predstaviť. Určite by mi to trvalo podstatne dlhšie, dostať sa na úroveň povedzme mojich spolužiakov z vysokej školy, ktorí sa právu venujú už od štátnic. Verím však, že by som to zvládol. O to viac, ak človek nemá na výber.

autor: Marko Mikulášik
náhľadová foto: TV Markíza

Zdieľajte článok

Komentáre: