Pri rieke predávajú burgre a tacos. Bearded Brothers zvažujú možné študentské zľavy

Pre študentov, ktorí mávajú prednášky na ŠD Nitra, je malá búdka na nábreží rieky dobre známa. Minulý rok sa v hlavách dvoch bratov, Lukáša a Patrika, zrodila myšlienka otvoriť si stánok s občerstvením, ktorý sa neskôr zameral na domáce tacos a burgre.

Medzi inzerátmi stánkov na predaj sa objavil aj ten, v ktorom Bearded Brother s fungujú dnes. Ten jedného z bratov zaujal tak, že ho hneď kúpil a pomaly začala prerábka. Hoci trvala dlhšie, mladí chalani sa dočkali a splnili si svoj sen.

,,Plánovali sme niečo oveľa menšie, ako je naše terajšie bistro. Keď sme však našli tento priestor, veľmi nás zaujal svojou lokalitou a potenciálom, ktorý skrýval. My sme ho videli. Tak sme sa do toho pustili a celé sa to podarilo doviesť do dnešnej podoby,“ tvrdia svorne bratia.

foto: Facebook Bearded Brothers

Chceli niečo netradičné

Keď bol stánok dokončený, stále visela vo vzduchu otázka ponuky jedla. Hlavnou úlohou, ktorú si bratia dali, bolo odlíšiť sa. Stánok Bearded Brother ponúka rôzne druhy burgrov, tacos, no aj chutnú zmrzlinu, ktorá je počas horúcich letných dní výborným osviežením. Prečo práve burgre, tacos a zmrzlinu?

,,Na to je veľmi jednoduchá odpoveď. Obaja tieto jedlá zbožňujeme. Ja som objavil tacos na Bali v malom streetfoode a môj brat, samozrejme, burgre už nejakú dobu jedol. A náš Ice cream truck vznikol na základe doporučení od majiteľov, keďže priestor, v ktorom je umiestnený, bol schválený na zmrzlinárske účely. Preto sme sa rozhodli ísť aj do zmrzliny. Chceli sme skôr niečo netradičné. Verím, že sa nám to pri našej Avii podarilo,“ vysvetľujú majitelia.

Bratia mysleli taktiež aj na vegánov a vegetariánov, ktorých je čoraz viac. Práve pre tieto skupiny ponúkajú jedlá ako Veggie Burger s kozím syrom a cviklovou plackou alebo bezlepková žemľa.

Foto: Facebook Bearded Brothers

Možno študentské zľavy?

Z kvalitných a čerstvých surovín vám personál pripraví aj vynikajúce raňajky, ktoré si môžete vychutnať v príjemnom a útulnom prostredí. ,,Ponúkame anglické raňajky. Napríklad karamelizované waffle, vajíčka, toasty a smoothie. Ponuku raňajok plánujeme ešte rozšíriť, ale zatiaľ nemôžem prezradiť, o aké jedlá pôjde,“ povedali nám bratia.

Známy je aj pojazdný stánok, s ktorým sa bratia zúčastňujú rôznych akcií a vďaka ním  spoznávajú svojich zákazníkov. ,,Chodíme na rôzne podujatia, od malých až po tie najväčšie. Úžasný bol festival GRAPE, festival Pohoda a ďalšie. Ale, samozrejme, aj menšie podujatia, ako Jahodová Nitra či Nitriansky rínek. Budúci rok náš stánok tiež určite nenecháme zaparkovaný a vyrazíme do ulíc.“

A budúcnosť? ,,Plány do budúcna sú veľké, chceme rozšíriť našu značku a kvalitu jedla do viacerých krajín Európskej únie, no zatiaľ nechceme predbiehať a snažíme sa venovať všetku energiu tam, kde treba. Taktiež sa venujeme problematike študentských zliav. No zatiaľ je to v štádiu riešenia,“ tvrdia bratia.

autorky: Karin Darákova, Simona Takácsová

titulná foto: Facebook Bearded Brothers

Zdieľajte článok

Komentáre: