Pravá talianska pizza na najrušnejšej ulici v Nitre, to je pizzeria Rossini

Hoci nie sme v Taliansku, dobrú pizzu z tejto krajiny si môžete objednať aj v Nitre. Pripravia ju pre vás v pizzerii Rossini na Mostnej ulici.

Nenápadný podnik možno nespozorujete okamžite, ale ak sem už raz prídete, istotne budete myslieť na to, že sa niekedy znova zastavíte.

Pizzeriu Rossini nájdete na začiatku Mostnej neďaleko autobusovej zastávky Predmostie. Zvonku číre okná, blikajúca tabuľa s ponukou, na prvý pohľad nič špeciálne. Ak však vstúpite, obsluha na vás prehovorí príjemnou lámanou slovenčinou a ponúkne vám pravú taliansku pizzu. Pri jednom takomto vstupe sme oslovili aj spolumajiteľku. Je Slovenka a jej manžel Talian. On zabezpečuje obsluhu a donášku jedla. Druhým spolumajiteľom je rovnako Talian, ktorý zároveň typický južanský pokrm pripravuje. Prečo jeho kroky smerovali na Slovensko? „Moja družka je Slovenka, máme spolu syna,“ objasňuje svoje dôvody.

Fakt, že Talian sa presťahuje na Slovensko, nás celkom prekvapil. On taktiež zažíva milé prekvapenia a ako hovorí, spomína si na viacero vtipných zážitkov so zákazníkmi. „Najvtipnejší bol asi pán, ktorý ma požiadal, aby som mu spravil pizzu so smotanou.“ Keď sme sa ho teda pýtali, či sú niektoré slovenské varianty pre Talianov nezvyčajné, napríklad taká zemiaková či bryndzová, odpoveď nás znova udivila. „Podobné typy pizze sa robia tiež aj v niektorých častiach Talianska.“

Pizzeria Rossini na Mostnej ulici. foto: Pixabay

Je jasné, že na prípravu dobrej pizze, akú nájdete aj v tejto reštaurácii, treba istý um. „Najdôležitejšia je príprava cesta,“ pripomína spolumajiteľ pizzerie Rossini. Okrem toho za dôležité považuje aj to, že ten, kto pripravuje pizzu, by mal mať skončenú školu pre pizzeristov.

Zrejme jediná vec, ktorú by sme pre dokonalosť vylepšili, sú priestory. Hoci sa v podniku vždy cítime dobre a posedieť sa dá aj vonku, interiér je podľa nás trochu malý. Dôvodom môže byť to, že mnoho ľudí si dnes pokrm objednáva domov, a tak pizzeria nepotrebuje väčší priestor. Spolumajiteľ nás však ubezpečil, že aj keď to teraz nie je na pláne, v budúcnosti by rozšírenie priestorov zvážili.

Takýto záver nás potešil, pretože si myslíme, že pravá talianska pizza za rozumnú cenu si nájde ešte viac priaznivcov, ktorí sa za ňou vyberú aj do mesta.

Zdieľajte článok

Komentáre: