K Vianociam patrí aj zábava. Tieto komédie ukazujú sviatky v netradičnom duchu

Máte napečené, upratané aj zabalené darčeky? Potom sa tá prijemná časť sviatkov môže začať. No, čo ak vám ich prekazia nečakaní hostia, kosť v hrdle alebo horiaca mačka? Tieto scenáre k Vianociam  patria rovnako, ako zábava. Ak už vás nebaví sledovanie Popolušiek, Mrázikov alebo Grinchov, inšpirujte sa našimi tipmi na vianočné komédie.

Vianoce sú vďačným námetom pre tvorcov filmov. No, vymyslieť vianočný film, ktorý nebude kópiou iného, je v dnešnej dobe ťažké. K vianočnému obdobiu však patria tiež trapasy a nehody. Na tejto časti sviatkov sa rozhodli vyťažiť viacerí tvorcovia.

Vianočné prázdniny

Vianočná komédia prešla viacerými generáciami. Napriek tomu, že je ešte z konca osemdesiatych rokov, je stále aktuálna. Na tanieri vám naservíruje všetky reálne aj nereálne scenáre, ktoré sa na Vianoce vašej rodine môžu stať. Samozrejme, že tie, ktoré by ste neočakávali ani v najhoršom sne. No, rodina pokope cez sviatky byť musí. Nech je, aká je.

Matky rebelky: Šťastné a veselé

Americká komédia nadväzuje na prvú časť, no nelíši sa v ústrednej myšlienke. Tá zobrazuje ženy, ktoré sa rozhodli nebyť poslušnými matkami a stať sa rebelkami. V čom? Prestalo ich baviť neustále upratovanie, varenie, zdobenie a zháňanie darčekov. Vianoce si užili po svojom. Na divoko. Ich plány im prekazia iba ich vlastné matky.

Ocko je doma 2

Film je opäť pokračovaním úspešnej americkej komédie (v USA je asi populárne spraviť z druhej časti komédií vianočnú verziu). Prvá časť zblížila hlavných hrdinov Dustyho a Brada. Dokonca tak veľmi, že tohtoročné Vianoce strávia so svojimi rodinami pokope. Ich plán však naruší jedna trhlina. Na sviatky sa k nim pridajú ich otcovia. Nepripomína vám tento príbeh niečo?

Cez Vianoce máme viac času aj na oddych pri nejakom filme. (Zdroj: Pixabay.com)

Santa je úchyl

Dvaja zločinci sa rozhodnú cez sviatky zarobiť na úkor nevinných nakupujúcich. V prevlečení za vianočné postavičky obchádzajú veľké nákupné centrá s cieľom prepadnúť obchody a privyrobiť si niečo na blížiace sa sviatky. Cestu im skríži malý chlapec, ktorý im vysvetlí pravý zmysel Vianoc. A okrádanie to vraj nie je. Kto by to bol povedal?

Elf

Vyrastal spolu s ostatnými škriatkami. Jedného dňa však zistil, že nie je rovnaký ako oni. Má ľudského otca, ktorého sa rozhodne ísť vyhľadať do New Yorku. Elf Buddy tu zisťuje, že celému svetu chýba vianočná nálada. Popri tom sa tiež snaží zapadnúť medzi ľudí, čo pre takého škriatka vôbec nie je jednoduché.

Pelíšky

Aby sme neostali len v USA, spomenieme aj jednu českú klasiku. Pelíšky patria k Vianociam už takmer dvadsať rokov a kto ich ešte nevidel, mal by to napraviť. Napriek tomu, že je film na pomedzí komédie a drámy, väčšina scén diváka rozosmeje. Koniec šesťdesiatych rokov v Československu ponúka pohľad na život troch generácií. Pelíšky mapujú dôležité obdobie našich dejín, no s humorným nadhľadom.

Titulná foto: Pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: