Kinopremiéry 2019: Január

Cinemax privíta nový rok vo veľkom štýle. V januárovom scenári tvorcovia filmov skutočne nastavili latku vysoko. Tešiť sa môžete na filmové novinky, ale aj dlho očakávané premiéry.

Večne zamračený Clint Eastwood sa vracia na strieborné plátna v sľubne vyzerajúcej dráme s mimoriadne atraktívnym obsadením. Tí najmenší si prídu na svoje pri pokračovaní originálneho animovaného počinu od štúdia Disney. Chladný mesiac zakončíme poriadnymi zimomriavkami – Bruce Willis pôjde po krku psychopatickému vrahovi, pohorie Tribeč predstaví svoju odvrátenú tvár a oscarového Matthewa McConaugheyho dobehne vlastná minulosť.

Pašerák (The Mule)

Premiéra: 10.1. 2019

Žáner: Dráma

Réžia: Clint Eastwood

Hrajú: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Dianne Wiest, Taissa Farmiga, Michael Peña

Dĺžka: 116 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Clint Eastwood opäť raz opúšťa herecký dôchodok a vo svojej prvej hlavnej roli od roku 2012 sa predstavuje ako osemdesiatnik Earl Stone, zlomený muž na mizine s rozpadajúcim sa biznisom. Earl v núdzi prijíma prácu šoféra, nevediac, že sa práve stal pašerákom mexického drogového kartelu.

Svoj nový džob zvláda dobre. Až tak dobre, že sa dostáva do hľadáčika agenta DEA v podaní Bradleyho Coopera.

Tvorcovia filmu sa inšpirovali životom Lea Sharpa, veterána z druhej svetovej vojny, ktorý sa na sklonku života stal najstarším pašerákom kartelu Sinaola.

Ralph búra internet (Ralph Breaks the Internet)

Premiéra: 10.1. 2019

Žáner: animovaný/komédia

Réžia: Phil Johnston, Rich Moore

Hrajú: John C. Reilly, Sarah Silverman, Kristen Bell, Mandy Moore, Alan Tudyk

Dĺžka: 112 minút

Prístupnosť: od 7 rokov

Jazyková verzia: slovenský dabing

Tvorcovia vynikajúceho Zootropolis prichádzajú s novým dobrodružstvom obľúbenej postavičky Ralpha. Ten v pokračovaní šesť rokov starého animáku opúšťa Litwakovu videoherňu. Aby so svojou kamarátkou Vanellope opravili legendárnu hru Sugar Rush, vydávajú sa spoločne do neprebádaných vôd internetu.

Na stránke Rotten Tomatoes si film drží hodnotenie 88%.

Sklenený (Glass)

Premiéra: 17.1. 2019

Žáner: triler/mysteriózny

Réžia: M. Night Shyamalan

Hrajú: Bruce Willis, James McAvoy, Samuel L. Jackson, Anya Taylor-Joy, Sarah Paulson

Dĺžka: 129 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Záver vynikajúceho Rozpolteného nám odhalil prekvapivé prepojenie filmových svetov a dal zelenú ambicióznemu uzavretiu trilógie s názvom Sklenený. Bruce Willis ako ochrankár David Dunn je na stope schizofrenického Kevina Wendella Crumba, muža ukrývajúceho v sebe 24 rôznych osobností. V sérii nebezpečných konfrontácií sa snaží zastaviť jeho beštiálne počínanie, zatiaľ čo tajomný „pán Sklenený“ sa len prizerá z pozície muža ťahajúceho za nitky.

Shyamalanovi trvalo 19 rokov skompletizovať sériu, ktorá započala v roku 2000 filmom Vyvolený. Pre Brucea Willisa ide už o v poradí štvrtú kolaboráciu s indickým „majstrom napätia“.

Trhlina

Premiéra: 24.1. 2019

Žáner: triler

Réžia: Peter Bebjak

Hrajú: Matej Marušin, Mária Havranová, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír, Juraj Loj

Krajina pôvodu: Slovensko

Jazyková verzia: originálna verzia

Adaptácia románu Jozefa Kariku nám priblíži tajomstvá tribečského pohoria, z ktorých tuhne krv v žilách. Desivé prípady ľudí miznúcich v tejto záhadnej oblasti prinútia nezamestnaného Igora, jeho priateľku Miu, konšpirátora Andreja a skeptika Dávida vkročiť do tribečských lesov s cieľom zistiť pravdu.

Dokáže si partia na takomto mieste udržať zdravý rozum?

V menšej úlohe sa objaví aj spisovateľ Jozef Karika, autor knižnej predlohy.

Ticho pred búrkou (Serenity)

Premiéra: 31.1. 2019

Žáner: triler

Réžia: Steven Knight

Hrajú: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Diane Lane, Djimon Hounsou, Jason Clarke

Dĺžka: 91 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Baker má za sebou ťažké časy. Zabúda na ne za pomoci svojej milenky a alkoholu v pokoji exotického ostrova v Karibiku. Živí sa tu ako rybársky sprievodca. A práve tento koníček sa mu stane osudovým. Jedného dňa mu cestu skríži bývalá žena Karen s neobyčajnou žiadosťou o pomoc – chce zavraždiť svojho násilníckeho manžela. Za odmenu jeden milión dolárov ho má Baker vziať na rybársku výpravu a hodiť ho žralokom.

Všetko však nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Vymotá sa Baker z pavučiny lží a šokujúcich zvratov bez ujmy?

Po filme Interstellar pôjde o druhú spoluprácu Matthewa McConaugheyho a Anne Hathaway.

O réžiu a scenár sa postaral Steven Knight, zodpovedný za seriály Peaky Blinders či Taboo.

Článok vznikol v spolupráci s Cinemax Nitra