Obedy, ktoré neublížia študentskej peňaženke

obedy pre študentov

V Nitre sa nachádza množstvo reštaurácií. Od tých najluxusnejších až po rýchle občerstvenia či rôzne vývarovne. Nájdu sa medzi nimi aj také, ktoré sú vhodnými cenovými alternatívami pre študentov, keď sklame univerzitná jedáleň.

Najesť sa hlavne efektívne, tým sa riadi väčšina študentov. Najdôležitejšími faktormi pri výbere miesta na obed sú cena obedového menu a vzdialenosť podniku od fakulty. Budovy UKF sú rozmiestnené skoro po celom meste, preto význam zohráva aj čas medzi prednáškami.

Miesto pre milovníkov polievok

Polievkáreň, nachádzajúca sa na Ulici Fraňa Mojtu, sa riadi heslom „Ako od mamy“. A ich polievky také presne sú. Na svoje si prídu či už milovníci tradičných slovenských vývarov, hustých krémových polievok alebo zahraničnej kuchyne.

Okrem polievok ponúka podnik aj šaláty, ktoré si môžu zákazníci sami vyskladať. Výhodou je možnosť dať si jedlo zabaliť už hneď pri objednávke. V ich ponuke sa občas nájde aj hlavné jedlo, pričom cena je okolo 3,30 eura. Za polievku zaplatíte od 2,20 eura do 3 eur. Pri šalátoch je to od 4 do 6 eur.

Prečítajte si aj: Čo zahreje v zime najlepšie? Polievka z Polievkárne

Dnes na Vás čakáme s úsmevom…..ako vždy 😁

Uverejnil používateľ Polievkáreň Piatok 31. mája 2019

Podobný koncept ponúkajú aj Polievkári. Tí sa nachádzajú smerom na autobusovú stanicu na Coboriho ulici. Za ich polievky zaplatíte od 1,75 eura do 2,80 eura, cena závisí aj od množstva. Taktiež ponúkajú čerstvé šaláty, pričom tie stoja do 4 eur.

Obe polievkové bistrá majú naozaj dobré hodnotenie a sú skvelou možnosťou na rýchle zasýtenie.

Uverejnil používateľ Polievkári Streda 13. apríla 2016

Múzeum – priestor, v ktorom sa vrátite v čase

Kaviareň a reštaurácia, ktorá sídli v budove Ponitrianskeho múzea na Štefánikovej triede. Na prvý pohľad trochu zanedbané prostredie, za to návštevníkom ponúka zaujímavú atmosféru.

Aj keď menu a chuť jedla pripomína skôr lepšiu jedáleň, v Múzeu sa dá dobre najesť a za prijateľnú cenu okolo štyroch eur. Plusom, okrem dobrej lokality, je aj príjemná obsluha a v letnom období otvorená vonkajšia terasa.

Svetluška – „zdravé jedlo pre telo i dušu“

Pre tých, ktorí hľadajú zdravú formu obedov, vhodnú aj pre diabetikov, celiatikov alebo vegetariánov, je tu práve reštaurácia Svetluška. Obedové menu plné zeleniny, rýb, vegetariánskeho mäsa, celozrnných cestovín či zeleninových polievok ponúkajú za 4,90 eura. K reštaurácii sa dostanete cestou po Štefánikovej triede.

Dnes sme trošku prikúrili 😀

Uverejnil používateľ Svetluška Utorok 14. mája 2019

Klasika, ktorá nesklame

Nemusíte chodiť ďaleko a na námestí nájdete reštauráciu Hofferka, ktorá spadá pod známu sieť Hoffer. Aj keď je cena menu trochu vyššia – okolo 5,50 eura – veľkosť porcie ju však vynahradí. Mnoho študentov má teda obed aj večeru v jednom. Obedové menu navyše obsahuje predjedlo, polievku, hlavné jedlo a dezert.

Prečítajte si aj: Pri rieke predávajú burgre a tacos. Bearded Brothers zvažujú možné študentské zľavy

Pre tých, ktorí okrem jedla hľadajú aj pekné prostredie

Príjemná reštaurácia s dobrou polohou blízko pri väčšine budov UKF. V Media Café si môžete pochutnať na dobrom jedle za 4,50 eura. Avšak, menu sa niekedy rýchlo míňa, a aj keď ho podávajú v čase od 11-tej do 14-tej, v neskorších hodinách už nemusia mať na výber všetky jedlá. Je tu však možnosť telefonicky si obed zarezervovať.

StredaPolievka: 0,3l Slepačí vývar s cestovinou, alebo čerstvý zeleninový šalát (1,3,9) Menu 1: 120g Grilované…

Uverejnil používateľ Media Café Utorok 23. júla 2019

Ako u babičky

Aj tak sa dá nazvať Izba starej matere. V ponuke je v reštaurácii vždy päť druhov jednoduchších tradičných jedál. Potešiť môže džbán s vodou na stole a nenarúšajúca skromnosť prostredia, ktoré naozaj vystihuje názov.

Nenápadná reštaurácia je hneď vedľa centra na Radlinského ulici, takže študenti to majú na skok. Izba starej matere je však otvorená len v čase obedov.

Poctivo a domácky… krásny pondelok prajeme…

Uverejnil používateľ MS Gastro Nedeľa 5. mája 2019

Titulná fotografia: Pexels/Pixabay

Zdieľajte článok

Komentáre: