Kinopremiéry 2019: August

V auguste na seba najviac pozornosti bezpochyby strháva nová „tarantinovka“, avšak Cinemax si pre nás pripravil mnoho ďalších skvelých kúskov.

Mesiac započne psychologický horor Slnovrat od nádejného amerického tvorcu. Ďalej je na programe ambiciózna gangsterka v netradičnom šate a taktiež dokument o živote jedného legendárneho argentínskeho futbalistu, ktorého meno netreba určite predstavovať.

Slnovrat (Midsommar)

Premiéra: 1.8. 2019

Žáner: dráma, horor

Réžia: Ari Aster

Hrajú: Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, William Jackson Harper, Vilhelm Blomgren

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 130 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Minulý rok nám Ari Aster priniesol nevšedný hororový zážitok v podobe Prekliateho dedičstva, tentoraz predstavuje netradičnú kombináciu humoru a ťažkého psychologického teroru. Medzi krásnou Dani a Christianom to začína škrípať. Dani sa po tragickej udalosti v rodine rozhodne odcestovať so svojím priateľom a jeho kamarátmi do odľahlej švédskej dediny na festival letného slnovratu. Čo malo byť pôvodne len nevinnou zábavou, sa zmení na číre peklo.

Filmový kritik Richard Lawson označil snímku za veľmi znepokojivú, pričom údajné obsahuje najvtipnejšiu sexuálnu scénu desaťročia.

Kráľovné zločinu (The Kitchen)

Premiéra: 8.8. 2019

Žáner: dráma, triler

Réžia: Andrea Berloff

Hrajú: Melissa McCarthy, Tiffany Haddish, Elisabeth Moss, Margo Martindale, Bill Camp

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 102 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Andrea Berloff, nominovaný na Oscara za scenár k Straight Outta Compton, sa po prvýkrát postavil za kameru, aby vdýchol život príbehu o troch manželkách newyorských gangstrov.

Clair, Kathy a Ruby sa po tom, ako ich manželov dobehne zákon, musia vysporiadať s nepriaznivou finančnou situáciou. Nakoľko ich príjmy nestačia ani na nájom, rozhodnú sa prebrať kšefty svojich väznených manželov a vydajú sa na dráhu organizovaného zločinu, z ktorej už nie je cesta von.

Diego Maradona

Premiéra: 15.8. 2019

Žáner: dokument, životopisný

Réžia: Asif Kapadia

Hrajú: Diego Amando Maradona, Diego Maradona Jr, Cristiana Sinagra

Krajina pôvodu: Veľká Británia

Dĺžka: 130 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Autor dokumentov o Amy Winehouse či jazdcovi F1 Ayrtonovi Sennovi nám tentoraz priblíži život jedného obrovského futbalového talentu. Z obyčajného chlapca z predmestia sa časom stáva svetová superstar. Diego sa počas obdobia na výslní dostáva do nebezpečného kolotoča plného divokých večierkov, podvodov, kokaínu, či mafiánov. Pripravte sa na strhujúci portrét o živote „zlatého chlapca“, jednej z najkontroverznejších osobností športu.

Režisér Asif Kapadia poskladal snímku z viac než 500 hodín záberov z Maradonovho osobného archívu.

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.