Káva po študentsky: Podniky, kde si zájdete so spolužiakmi, ale aj napíšete seminárku

Medzi študentmi sú okrem študovní obľúbené kaviarne, čajovne či cukrárne. Niektoré sú útočiskom pred ruchom každodenného života, iné vám doprajú kvalitnú kávu a k tomu lahodný zákusok. V Nitre ich je hneď niekoľko.


Dobrú kávu a zaujímavé akcie ponúka mnohým známa Pečiatkáreň na Kmeťkovej ulici. Konajú sa tu rôzne kvízy, premietania športových zápasov a prednášky na zaujímavé témy. Vďaka svojej obľúbenosti nie je práve najpokojnejším miestom, a to hlavne vo večerných hodinách.

Avšak, ak vám ruch neprekáža, pohodlné gauče a príjemné prostredie sa dajú využiť minimálne na stretnutie s priateľmi. Mínusom sú trochu vyššie ceny oproti podobným podnikom. Naopak výhodou je, že posedieť si tu cez týždeň môžete až do polnoci.

Uverejnil používateľ Pečiatkáreň Štvrtok 2. júla 2015

Kaviareň, ktorá vás ukryje pred mestom

Reč je o príjemnej a vkusnej Textilke. Jej najväčšou výhodu je otváracia doba, vďaka ktorej si môžete užiť kávu už o pol ôsmej ráno. Okrem kávy a čerstvých limonád podávajú aj chutné raňajky. V ponuke sú zaradené croissanty, sendviče s domácimi pomazánkami či vafle a teplé kakao.

Textilka má taktiež vonkajšiu terasu a na svoje si prídu aj milovníci vodnej fajky. Ceny sú primerané, samozrejmosťou je wifi a výhodou je celkový pokoj, ktorý prostredie vytvára. Pokiaľ nie je väčší nával zákazníkov, ticho pri učení určite oceníte.

Prečítajte si aj: Podnik, v ktorom vám ku káve podajú aj spomienky. Kaviareň Textilka stavila na dlhoročnú históriu

Kníhkupectvo Pod Vŕškom nie je len takým obyčajným kníhkupectvom. Dokopy spája taktiež antikvariát a libresso. Často tu majitelia organizujú kultúrny program a čítanie kníh. Neobyčajný priestor s nádychom starých kníh je vhodným priestorom na štúdium, ak nie je práve plno. Otváracia doba však trvá len do šiestej hodiny.

Prečítajte si aj: Antikvariát je druhá šanca pre staré knihy

Keď je k učeniu potrebný kúsok čokolády

Minimalistická, štýlová a sladká. Aj tak sa dá opísať kaviareň a čokoládovňa Bon Bon Chocolaterie. Dobrý dojem spraví už len prinesenie vody na stôl hneď po usadení. Príjemná obsluha a celkový pokoj spríjemnia nejedno prepisovanie poznámok.

K zahryznutiu ponúka kaviareň vynikajúce pralinky, lievance, banánový chlebík aj slané croissanty. Heslo od wifi vám čašníci ochotne prezradia. Ak ste mamička s dieťaťom, oceníte možnosť detského kútika. Jedinou nevýhodou pri dlhšom sedení je absencia elektrických zásuviek.

Ďalším príjemným podnikom je cukráreň Elisabeth Patisserie. Vynikajúce zákusky, káva, nádherné prostredie, milý personál a niekedy živá hudba v podobe hry na klavír sú jej neodmysliteľnou súčasťou.

Posedenie vo francúzskom štýle je síce vhodnejšie na stretnutie s priateľmi než na prípravu do školy, ale za návštevu toto miesto určite stojí. Rovnako ako v Bon Bon, aj v cukrárni sa nachádza detský kútik. Oba podniky sú na Kupeckej ulici neďaleko Svätoplukovho námestia.

Prečítajte si aj: Elisabeth Patisserie − chutný Paríž v srdci Nitry

Milovníci čaju si prídu na svoje

Ak hľadáte miesto, ktoré žije čajom a je naplnené relaxom, vyskúšajte Čajovňu dobrých ľudí. Tá sa nachádza v uličke pešej zóny. Na výber je tu naozaj veľká ponuka čajov, doplnkov a dokonca aj bonsajov.

Príjemný a ochotný personál dotvára pokojnú atmosféru miesta. Pokoj je na tomto mieste priam hmatateľný. Svoju návštevu však musíte stihnúť do pol ôsmej, vtedy sa totižto čajovňa zatvára.

Obľúbená podkrovná čajovňa Epicure na posedenie s priateľmi ponúka okrem čajov aj vodné fajky či spoločenské hry. Nájdete ju v uličke kúsok za obchodným centrom Mlyny smerom na pešiu zónu.

Za dobrého počasia si môžete užiť výhľad na mesto, vo vnútri čajovne sú k dispozícii pohodlné gauče a Tuli vaky. Ak však plánujete navštíviť Epicure vo večerných hodinách, vhodnou voľbou je včasné vybavenie rezervácie.

Bezlepkový koláčik z mandľovej múky s pomarančom, ideálny ku kávičke alebo čajíku👌

Uverejnil používateľ Čajovňa Epicure Štvrtok 3. októbra 2019

Titulná fotografia: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: