Smrteľný dážď, budúcnosť o 600 rokov. O záhadných nákazách je mnoho seriálov

Prednedávnom sme priniesli tipy na filmy o záhadných nákazách či karanténe. S podobnou tematikou je aj množstvo seriálov. Tie vás prenesú do post-apokalyptického prostredia, alebo vám ukážu, aké negatívne následky môže mať náš aktuálny život na budúcnosť.

Seriálové stanice ako Netflix, HBO GO či na Slovensku pomerne nová Apple TV v týchto dňoch prosperujú. Čoraz viac ľudí využíva ich služby. Aj z tohto dôvodu musel Netflix na čas pristúpiť k zníženiu kvality svojich obsahov. Obdobie koronavírusu prináša týmto spoločnostiam čoraz väčšie zisky. Seriály sú pre mnohých obľúbeným vyplnením času.

Prečítajte si aj: Záhadná nákaza či post-apokalyptický svet. Tipy, čo si pozrieť v karanténe

Keď sa nové technológie vymknú spod kotroly

Black Mirror britskej stanice Channel 4 ukáže divákom, aké negatívne následky môžu mať nové technológie. Päť sérií, z ktorých každá obsahuje od troch do šiestich epizód, poukazujú na rôzne negatívne aspekty technologického pokroku. Nemusíte sa však báť nudných názorov vedcov či varovaní, aby ste váš mobil zahodili do koša.

Futuristický zábavný park plný robotov vyzerajúcich ako skutoční ľudia. Tak vyzerá Westworld od HBO, kde si návštevníci chodia uspokojiť svoje túžby a potreby. Problém nastane v momente, keď si títo roboti začnú uvedomovať, kým sú a kým by sa stať mohli. Že by to bola realita o niekoľko rokov?

Roboti v seriáli Westworld vyzerajú ako skutoční ľudia. (Foto: Alexandra Bednárová)

Jeden deň môže zmeniť všetko

Skupina teenagerov v seriály The Society sa musí chopiť vedenia v americkom Connecticute. Jedného dňa totiž zmiznú všetci dospelí. Môže fungovať svet, v ktorom si nové pravidlá žitia vytvoria neplnoletí, ktorí boli doteraz odkázaní na svojich rodičov?

V dánskom seriáli The Rain sa život jednej študentky premení zo dňa na deň. Za všetko môže jediný dážď. Ten so sebou nesie smrteľný vírus. Jediná ochrana pred ním je ostať na suchu. Hlavní hrdinovia seriálu od Netflixu budú musieť v bunkri pobudnúť celých 5 rokov, až pokým sa im neminú všetky zásoby na prežitie. Svet vonku ale už nie je to, čo býval.

Jeden dážď môže zmeniť celý život. (Zdroj: Unsplash.com)

Svet plný nevidiacich či nemŕtvych

Post-apokalyptický seriál See vás prenesie o 600 rokov neskôr. Všetci ľudia na svete po globálnej epidémii prídu o zrak. Ľudí na plánete zostane niekoľkonásobne menej. Seriál od Apple TV priblíži, že vrátiť sa k spôsobu života našich predkov sa dá skutočne zo dňa na deň. Pre ľudstvo však existuje záchrana v podobe vidiacich detí.

Jedna divoká párty spôsobí premenu viacerých ľudí na nemŕtvych. Tou sa stane aj študentka medicíny Liv, ktorej obľúbeným jedlom za stane ľudský mozog. Z tohto dôvodu začne pracovať v pitevni. Ako sa ale vlastne ľudia nakazii zombie vírusom? To sa dozviete v piatich sériách seriálu iZombie.

Titulná fotografia: Unsplash.com

Zdieľajte článok

Komentáre: