Záhadná nákaza či post-apokalyptický svet. Tipy, čo si pozrieť v karanténe

V nútenej či dobrovoľnej karanténe sa zo dňa na deň mnohí ocitli na neurčito doma. Má to však aj svoje výhody, konečne si môžete pozrieť dlho odkladaný film. Práve téma epidémií je obľúbeným námetom viacerých tvorcov.

Napriek tomu, že si v posledných týždňoch stačí zapnúť televízne správy, ktoré vám dávku hororu, trileru a drámy podľa skutočných udalostí ponúkajú neobmedzene, sú tu aj filmové tituly, ktoré vám možno aktuálnu situáciu trochu odľahčia.  

Akční hrdinovia, ktorí musia zachrániť svet

Svetová vojna Z  patrí už, takpovediac, ku katastrofickým klasikám. Akčný horor, triler a sci-fi v jednom vám naservíruje vo vašom domácom kine smrtiaci vírus priamo na tanieri. Zastavením vírusu, pri ktorom nakazený útočia sami na seba, je poverený Brad Pitt. Podarí sa mu nájsť zdroj nákazy?

Will Smith sa v snímke Ja, Legenda stane jediným zdravým v post-apokalyptickom New Yorku, ktorý ovládli živí mŕtvi. Voči nákaze je imúnny a snaží sa objaviť liek vo svojej odolnosti voči chorobe. Čím je však hlavný hrdina bližšie k objaveniu lieku, tým bližšie sú aj zombíci.

Post-apokalyptický svet je námetom mnohých filmov. (Foto: Unsplash.com)

Skupinu amerických lekárov v Smrtiacej epidémii nemožno nazvak inak ako hrdinami. Ich zúfalá snaha nájsť sérum proti nákaze však nie je v súlade s vysokými vojenskými činiteľmi, ktorí sa snažia utajiť biologickú zbraň.

Paranoja a panika, ktoré ovládli ľudí

Vírus šíriaci sa vzduchom v Nákaze je nezastaviteľný a neustále mutuje. Niečo však rýchlosť šírenia nákazy prekoná, a to paranoja a panika ľudí. Aktivista a bloger príde na odhalenie, že verejnosti sa nepodsúvajú pravdivé informácie o skutočnom dianí. Čo bude napokon nákazlivejšie? Stihoman alebo samotná choroba?

V post-apokalyptických Spojených štátoch amerických vyčína vírusová epidémia. Skupina pôvodne zdravých kamarátov sa snaží chorobe uniknúť. Vo filme Prenášači sa však pôvodná záchrana pred nákazov stane napokon záchranou pred temnou stránkou hlavných hrdinov.

Liek zatiaľ v nedohľadne, za to ľudí ovláda paranoja a panika, aj to vidíme vo viacerých filmoch. (Foto: Unsplash.com)

Keď to aktivisti pokašlú

Vírus sa vo filme O 28 dní rozšíri tentokrát z opíc. Tie v dobrej viere vypustia z laboratória aktivisti. Do týchto udalosti sa prebúdza kuriér Jim, ktorý zisťuje, že Londýn je takmer úplne vyľudnený. Nachádza len umierajúcich. V post-apokalyptických podmienkach stretáva dvoch preživších a stráca svoju prirodzenú ľudskosť.

Výbuch vesmírnej stanice, ktorý má za následok šírenie neznámej látky do domovov obyvateľov. Vyzerá to však tak, že sa s nákazou vo filme Invázia dá bojovať. Útočí len na DNA spiaceho človeka. Koľko hlavná hrdinka v podaní Nicole Kidman, ktorej spočiatku nikto neveril, vydrží bez spánku a nestane sa bytosťou zbavenej všetkých emócií?

Titulná fotografia: Unsplash.com

Koronavírus a UKF

Zdieľajte článok

Komentáre: