Top päť aplikácií, ktoré vám uľahčia každodenný život

Za posledné roky využívame smartfóny viac, ako kedykoľvek predtým. Môžeme si do nich stiahnuť rôzne aplikácie, od hier pre malé deti, cez aplikácie pre biznis plány, až po aplikácie na úpravu fotiek a videí.

Aplikácie v mobile využívame denne. Často si prechádzame obchody s aplikáciami a premýšľame nad tým, aké novinky by sme si mohli stiahnuť do telefónu. Množstvo z nich nám dokáže uľahčiť život, pomôcť  zorganizovať si čas alebo nás naučiť nové veci. Aké sú top aplikácie, ktoré zjednodušia a spríjemnia život?

1. Todoist

Aplikácia vhodná pre všetkých, ktorí majú radi naplánované a zorganizované dni v týždni. V aplikácii si môžete zaznačiť až 150 úloh a 80 aktívnych projektov a k nim priradiť rôzne časové údaje, poznámky alebo komentáre. Aplikáciu si môžete zosynchronizovať aj s ostatnými zariadeniami a vytvárať si na nich ďalšie doplňujúce úlohy a projekty.

Ak ste detailisti, oceníte aj funkciu farebného odlišovania projektov a zaraďovanie ich do kategórií podľa dôležitosti. A to hovoríme ešte len o základnej verzii, ktorá je zadarmo. Dostupná je takisto verzia Premium, ktorá sa predpláca na jeden rok. Aplikácia je dostupná na iOS, Mac, Android aj Windows.

Vďaka aplikácii Stocard môžete mať všetky karty jednoducho uložené v telefóne. Fotografia: pexels.com

2. Stocard

Ak vlastníte viacero klubových kariet, tento typ aplikácie oceníte. Klubové karty naskenujete do aplikácie a pri pokladni si kartu načítate cez obrazovku smartfónu. Takisto si v aplikácii môžete pozrieť aktuálne akciové letáky rôznych obchodov. V súčasnosti si do nej môžete naskenovať aj očkovacie preukazy.

V aplikácii Duolingo je na výber 34 jazykov, ktoré sa môžete učiť. Fotografia: pexels.com

3. Duolingo

Aplikácia, ktorá je zameraná na výučbu jazykov. Jednotlivé lekcie sú tematicky zoradené a pomocou osobného harmonogramu máte možnosť sledovať, koľko ste sa toho za daný deň naučili. Nachádzajú sa tam verbálne, sluchové a písomné cvičenia. Na výber je až 34 jazykov, ktoré sa môžete naučiť. Okrem klasických jazykov, ako taliančina, nemčina či ruština, sa máte možnosť učiť aj latinčinu, hebrejčinu, japončinu či dokonca valyrčinu – fiktívny jazyk zo seriálu Game of Thrones.

Aplikácia Lightroom ponúka množstvo presetov na úpravu fotiek. Fotografia: pexels.com

4. Lightroom

Efektívna a rýchla aplikácia na úpravu fotiek. Zameriava sa prevažne na úpravu svetla a farieb. Takisto si môžete zadarmo vybrať z veľkého množstva presetov (súbor úprav farieb a svetla, ktorý si aplikujete na fotku, pozn. red.) od rôznych používateľov a nájsť dokonalé nastavenia pre vašu fotku. Môžete taktiež vytvárať a publikovať vlastné presety. Fotku dokážete upraviť jedným kliknutím.

Aplikácia Calm vám pripomenie, keď je čas na oddych. Fotografia: pexels.com

5. Calm

Ide o aplikáciu, ktorá vám pomôže zlepšiť spánok a zredukovať stres. Nájdete v nej aj vedené meditácie. Ideálna aplikácia, ktorá pripomenie, že z času na čas treba spomaliť. Je odporúčaná aj psychológmi, terapeutmi a expertami na duševné zdravie. Nájdete tu viacero programov, od zdravého spánku, cez sústredenie sa a koncentráciu, až po meditáciu a rôzne dychové cvičenia.

Autor: Klára Fodorová

Titulná fotografia: www.pexels.com

Zdieľajte článok

Komentáre: