Zakladateľka instagramového profilu Riadky života: Väčšina mojich citátov vzniká pri nejakej životnej situácii, v ktorej sa práve nachádzam

Pri vzťahových problémoch či náročných životných obdobiach často potrebujeme vedieť, že v tom nie sme sami. Veľakrát sa cítime lepšie s vedomím, že existuje niekto, kto práve zažíva niečo podobné. Ide o určitú terapiu zdieľaním. S podobnou myšlienkou vznikol instagramový profil s názvom Riadky života. Jeho autorkou je mladá Slovenka, ktorá sa v ňom denne podieľa o svoje myšlienky s tisíckami ľudí. 

Instagramový profil vznikol ako spontánny nápad alebo išlo skôr o plánovaný projekt?

Išlo skôr o plánovaný projekt. Dlhšie som premýšľala nad tým, čo mne osobne na Instagrame chýba. Či už nejaké pravdivé texty do života, texty o vzťahoch, láske, ale aj o sklamaní z lásky… Pretože, to je niečo, čo zažíva takmer každý z nás. 

Prečo si zvolila názov Riadky života?

Citáty na mojej stránke sú z môjho života. Väčšina z nich vzniká pri nejakej životnej situácii, v ktorej sa práve nachádzam. Vtedy mi idú texty akoby samé od seba. Mám vždy plnú hlavu myšlienok a zostáva ich už len zo seba dostať von v tej správnej forme.

Venuješ sa písaniu aj v pracovnom živote alebo ide len o voľnočasovú aktivitu? 

Nie, v pracovnom živote sa písaniu nevenujem. Píšem len vtedy, keď mám inšpiráciu.

Je náročné stále prichádzať s niečím novým? 

Náročné to ani nie je, takmer každý deň sa vyskytne situácia, ku ktorej sa dá niečo napísať. Či už ide o partnerský vzťah, alebo niečo iné. Ráno sa zobudím a premýšľam, čo sa udialo v predchádzajúci deň a následne sa to nejako snažím vyjadriť v krátkom a výstižnom texte.

Citáty obsahujú pravdivé texty zo života, texty o vzťahoch, láske, ale aj o sklamaní z lásky. Foto: Riadky života

Dostávaš na sociálnych sieťach od ľudí prosby o rady, napríklad v oblasti vzťahov? 

Áno, dostávam správy takmer každý deň. Veľa ľudí mi v poslednej dobe písalo najmä pre pandémiu. Boli rôzne obmedzenia, ľudia sa nemohli stretávať, nemali kam spolu ísť, pretože takmer všetko bolo zatvorené. Pár vzťahov na tomto dokonca aj stroskotalo. No celkovo je ťažké radiť niekomu, koho vlastne vôbec nepoznám. Hlavne nie vždy človek prizná, že aj on spravil vo vzťahu chybu, a tým pádom sa ťažko radí… Avšak, pokiaľ mám ako, vždy rada pomôžem.

Ľudia sa v tvojich myšlienkach často nájdu. Máš pocit, že ide o určitú terapiu zdieľaním? 

Určité áno. Napríklad, keď niekto prežíva partnerskú krízu a otvorí si môj profil, vidí, že v tom nie je sám. V citátoch, ktoré pridávam sa často nájde niečo, čo čitateľ môže prezdieľať. Pomôže mu to tak vyjadriť svoje pocity, či už ide o tie negatívne alebo pozitívne.

Na Instagrame máš už niekoľko tisíc sledujúcich. Čakala si takýto úspech?

V kútiku duše áno. No, samozrejme, ma to veľmi prekvapilo. Vždy som tiež rada za pozitívnu spätnú väzbu od svojich čitateľov. Podporujú ma tým a zároveň sa teším, že im moja tvorba pomáha.

Podľa autorky sa každý deň vyskytne situácia, ku ktorej sa dá napísať nový citát. Obrázok: Riadky života

Cítiš s pribúdajúcim počtom sledovateľov nejakú zodpovednosť?

Áno, keď som ich mala menej, tak som si skôr mohla dovoliť zdieľať čokoľvek. S pribúdajúcimi počtami sledovateľov si oveľa viac dávam pozor na zverejňovaný obsah a tiež aby som nezverejnila niečo, čo by sa nemuselo páčiť každému. To sa týka aj reklamných produktov.

Chcela by si svoje myšlienky v budúcnosti prenášať aj do knižnej podoby alebo v Instagrame vidíš väčší potenciál?

Kniha s mojimi citátmi vyšla asi v roku 2018 a dajú sa v nej nájsť citáty pre takmer každého. Snažila som sa do nej vybrať to najlepšie z mojej vtedajšej tvorby. Tiež som dala vyrobiť šálky s rôznymi citátmi, ktoré sa overili ako super darček pre milovanú osobu. Aktuálne som však najviac spokojná s Instagramom. Za mňa je to najlepšia cesta, ako sa dostať k väčšiemu počtu ľudí.

Čo by si na záver odkázala svojim čitateľom?

Dodám len to, že som veľmi vďačná za vašu podporu. Budem rada, ak nás budete sledovať a čítať aj naďalej.

Autorka: Kristína Danielová

Titulná fotografia: pexels.com

Zdieľajte článok

Komentáre: