Novootvorená študentská klubovňa na UKF

Pôvodne publikované v anglickom jazyku Sofiou Vorontsovou.

Prednedávnom otvorila Katedra informatiky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre miestnosť, kde môžu študenti a učitelia tráviť svoj voľný čas počas vyučovania alebo po ňom.

Čo sa tam nachádza? Kávovar, chladnička, Xbox, projektor, tablety s monitormi, ktoré si môžete napojiť na vlastný počítač. Pohodlné a komfortné sedačky, kde môžete relaxovať. Prístup do tejto miestnosti je limitovaný, môžu sem ísť len študenti odboru, začínajúc druhákmi.

Názory

Opýtala som sa študentov, čo si o tom myslia.

Danil (študent druhého ročníka Katedry informatiky)
„Páči sa mi, že vec takéhoto typu je i u nás. Síce nie som pravidelným návštevníkom tejto miestnosti, no aj tak si myslím, že je to naozaj super.“

Foto: ON/Софья Воронцова

Mária (študentka druhého ročníka Katedry anglického jazyka)
„Myslím si, že táto myšlienka je skvelá, i keď som tam nebola, pretože tam nemám prístup. Páči sa mi, že naša inštitúcia poskytuje študentom takéto vybavenie. Viem si predstaviť, že niečo podobné by mali aj iné katedry.”

Prečo len ročníky druhého stupňa a vyššie?

Možno je to pre mieru dôvery pedagógov a univerzity k novým žiakom. Zabezpečenie takýchto možností univerzitou ponúka študentom možnosť cítiť sa lepšie v jej priestoroch.

No má to svoje výhody a nevýhody. Bohužiaľ, takéto miestnosti vyžadujú financovanie a miesto. V závislosti od toho musia byť takéto miesta strážené, pretože ich drahé vybavenie môže byť nesprávne používané a zničené.

Bolo by prínosné, aby v budúcnosti otvorili rovnaké miestnosti aj pre ďalších študentov. Napríklad nahrávacie štúdio pre hudobníkov, umelecké triedy pre dizajnérov či umelcov a klasické miesta, kde každý môže popíjať kávu a relaxovať na kreslách.

Titulná fotografia: ON/Софья Воронцова

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.