Marcové filmové novinky: Nový John Wick aj pokračovanie hororovej série Vreskot

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Aj na konci februára prinášame prehľad filmových noviniek v Cinemaxe na ďalší mesiac. Najbližší mesiac bude mať premiéru množstvo filmo. Medzi nimi aj Shazam: Hnev Bohov, česká komédia Ostrov, slovenská komédia Villa Lucia aj rodinný film Bella a Sebastián: Nová generácia.

Na tie ostané sa pozrieme v nasledujúcom prehľade.

CREED III, premiéra 2.3.2023

Originálny názov: Creed III
Žáner: dráma, šporotvý
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú:  Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors, Wood Harris, Florian Munteanu, Phylicia Rashad
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť.

Úžasný Mauric.
Foto: cine-max.sk.

Úžasný Mauric, premiéra 9.3.2023

Originálny názov: The Amazing Maurice
Žáner: animovaný
Prístupnosť: neohraničený
Hrajú: Peter Marcin, Lenka Debnárová, Dárius Koči, Dušan Szabó, René Jankovič, Peter Sklár a ďalší
Krajina pôvodu: Veľká Británia, Nemecko
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Mauric je kocúr ulice. Je všetkými masťami mazaný a ako každá správna mačka myslí iba sám na seba. Jedného dňa však zrazu zistí, že začína mať ľudské myšlienky a dokonca dokáže rozprávať. A nie je v tom sám! Potkany z miestneho klanu sú na tom rovnako – začali rozprávať, inteligentne uvažovať a zaujímať sa o vzdelanie. Vraj zjedli niečo zo skládky pri čarovnej univerzite. Kocúr a potkany vytvoria zvláštne priateľstvo a do partie k nim pribudne aj mladý chlapec, ktorý je síce len priemerne inteligentný, dokáže však hrať na píšťalke. Svojrázna skupinka putuje z mesta do mesta, potkany všade vytvoria „potkaniu pohromu“ a keď už je najhoršie, chlapec sa nechá najať ako potkaniar, potkany z mesta s pomocou píšťalky odvedie a nechá si za to od miestnych obyvateľov kráľovsky zaplatiť. O odmenu sa potom všetci podelia. Teraz však dorazili do mesta, v ktorom niečo nehrá.

Vreskot 6.
Foto: cine-max.sk.

Vreskot 6, premiéra 9.3.2023

Originálny názov: Scream 6
Žáner: horor, thriler
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Jenna Ortega, Courteney Cox, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Hayden Panettiere, Jack Champion, Tony Revolori, Samara Weaving
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: české titulky

Krátky obsah:
Sestry Samantha a Tara Carpenterov a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. V pokračovaní kultovej hororovej série sa diváci môžu tešiť na Courteney Cox, Melissu Barreru a Jennu Ortegu, ktorá naposledy zažiarila v seriáli Wednesday.

John Wick 4.
Foto: cine-max.sk.

John Wick 4, premiéra 23.3.2023

Originálny názov: John Wick 4
Žáner: akčný thriler
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Ian McShane, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Lance Reddick
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého dosiahne zmierenie, ak sa zúčastní jedného špeciálneho duelu.

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov.
Foto: cine-max.sk.

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov, premiéra 30.3.2023

Originálny názov: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Žáner: fantasy, dobrodružný
Prístupnosť: bez obmedzenia
Hrajú: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Chloe Coleman, Daisy Head, Hugh Grant
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Krátky obsah:
Šarmantný zlodej a skupina nepravdepodobných dobrodruhov podniknú veľkolepú lúpež s cieľom získať stratenú relikviu, ale veci sa zvrtnú, keď narazia na nesprávnych ľudí. Dungeons & Dragons: Česť zlodejov prináša bohatý svet a hravého ducha legendárnej RPG hry na veľké plátno v zábavnom a akčnom dobrodružstve

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.