Horor Night swim alebo komédia Jedeme na teambuilding? Také budú januárové premiéry

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Cinemax si pre svojich priaznivcov pripravil január plný filmových noviniek, ktoré si zamilujete. Od romantiky, cez horor až k dokumentu o českom MMA bojovníkovi. Nakuknite, čo všetko vás v prvom mesiaci roka čaká.

FERRARI, premiéra 04.01.2024

Žáner: dráma, biografia
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Adam Driver, Penélope Cruz, Shailene Woodley, Patrick Dempsey
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami

Krátky obsah:
Je leto 1957 a automobilové impérium bývalého pretekára Enza Ferrari je v kríze. Všetkému čo spolu s manželkou Laurou vybudovali hrozí bankrot. K tomu ich búrlivým manželstvom hlboko otriasla strata ich syna Dina. Enzo musí pozbierať posledné zvyšky svojich síl a pretekárskej vášne, keď sa tím Ferrari púšťa do zradných 1000 míľových pretekov naprieč Talianskom.

NIGHT SWIM , premiéra filmu 04.01.2024

Žáner: horor
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Wyatt Russell, Kerry Condon, Amélie Hoeferle, Gavin Warren
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami

Krátky obsah:
Kto by nechcel bývať v dome s bazénom? Typický sen strednej triedy sa však môže lusknutím prsta zmeniť na nočnú moru. Stačí jedno romantické,  nočné kúpanie. Majstri hororu, spoločnosť Blumhouse a producent James Wan, natočili film, ktorý keď uvidíte, prehodnotíte lásku k bazénom.

Night Swim
Foto: cine-max.sk

JEDEME NA TEAMBUILDING, premiéra filmu 11.01.2024

Žáner: komédia
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Jakub Prachař, Vojta Kotek, Anna Polívková, Petra Polnišová, Alexander Bárta, Bořivoj Čermák, Robin Ferro, Erika Stárková, Richard Autner, Evelyn, Samuel Procházka, Bekim, Robo Jakab
Krajina pôvodu: Česko/Slovensko
Jazyková verzia: originálna verzia

Krátky obsah:
Když si myslíte, že máte ve všech směrech skvěle našlápnuto a nic vás nezastaví, tak se většinou hodně pletete. Ambiciózní korporátní zaměstnanec Aleš (Jakub Prachař) je svým narcistickým šéfem (Alexander Bárta) místo povýšení přeložen do nejhoršího firemního oddělení – do call centra. Tam velice rychle musí přijít na to, jak spolu s potrhlou konspirátorkou Marcelou (Petra Polnišová), neurotickým nihilistou Michalem (Vojta Kotek), vzorňačkou Jitkou (Anna Polívková) a dalšími bizarními kolegy vytvořit sehranou partu. Jen tak může během teambuildingového víkendu porazit bývalé kolegy, zachránit své nové oddělení před zrušením a hlavně najít ztracenou sebeúctu.

Jedeme na teambuilding
Foto: cine-max.sk

MILUJE MA, NEMILUJE MA, premiéra filmu 25.01.2024

Originálny názov: Anyone but you
Žáner: romantická komédia
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp, GaTa, Hadley Robinson, Michelle Hurd, Dermot Mulroney, Darren Barnet a Rachel Griffiths
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Drzá romantická komédia od režiséra filmu Mrcha učiteľka predstavuje Sydney Sweeney (Euphoria, White Lotus) a Glena Powella (Top Gun: Maverick) ako bývalých spolužiakov, ktorí sa na strednej neznášali. Po rokoch sa opäť stretnú na svadbe ich spoločnej kamarátky a musia predstierať, že sú milenci.

Miluje ma, nemiluje ma
Foto: cine-max.sk

KARLOS, premiéra filmu 25.01.2024

Žáner: dokument
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Karlos Vémola, Lela Ceterová
Krajina pôvodu: Česko
Jazyková verzia: Česko

Krátky obsah:
Karlosa Terminátora Vémolu pozná v Česku a na Slovensku takmer každý. Zápasník a kontroverzná hviezda bulváru, ale aj otec dvoch detí a partner slovenskej playmate Lely Ceterovej. Vo svojom luxusnom sídle za Prahou má vedľa vírivky klietku s aligátorom a v obývačke akvárium so žralokmi. Objavuje sa na titulných stránkach časopisov aj v najznámejších talkšou. Predtým, ako sa stal slávnym, to bol obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý sa bil na ulici. Po škole odletel do Londýna. Tam pracoval ako vyhadzovač nočnom klube, z ktorého vyhodil niekoľkých zápasníkov MMA. Ich tréner mu ponúkol, aby to skúsil profesionálne. O pár týždňov neskôr Karlos rozdrvil celú anglickú špičku MMA a ako prvý Čech v histórii sa dostal do americkej UFC, v ktorej zápasí aj Conor McGregor. Film je príbehom o ceste chudobného chlapca z Moravy až do vypredanej O2 Arény.

Karlos
Foto: cine-max.sk

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: