Nedobrovoľne v koži Lady GaGy

A. J. BandAk ste aj vy boli fanúšikmi dvoch talentových šou, ktoré na jeseň bodovali v slovenských televíziách, zbystrite pozornosť. Jakub Bačinský (20), z integratívnych štúdií hudby na UKF, nám o zákulisí súťaže Česko-Slovensko má talent prezradil viac, pretože sa jej sám zúčastnil. A priznal, že nie všetko bolo tak, ako sa na prvý pohľad zdalo…

Jakub so svojimi dvomi kamarátkami pôsobí v amatérskej speváckej skupine A. J. Band. Do „talentovky” ich prihlásili známi a prvým krokom k úspechu bol casting v Košiciach. Pripravili si mix pesničiek od Lady GaGy a skupiny Abba a na ich vlastné prekvapenie postúpili. „Neočakávali sme nič, vedeli sme, že na postup nemáme. Chceli sme si len zaspievať a zahrať pred ľuďmi,” skromne hovorí Jakub. Nasledovalo vystúpenie v Brne aj prebojovanie sa cez Veľký tresk. „Odvtedy bola celá šou o ničom. Produkcia si vyberala z každého rožku trošku a nedbala na to, kto a aký talent naozaj má,” myslí si gitarista. Jeho dojmy po live vystúpení neboli o nič lepšie. Zaujať chceli svojím spevom a prirodzenosťou, no aj to sa zvrtlo. Celé dva mesiace nacvičovali akustické cover verzie štyroch známych piesní (medzi nimi jedna od Lady GaGy) a na pomoc si zavolali aj hudobníkov. Ako ich však dva týždne pred živým vystúpením upozornili, takéto vylepšenie je proti pravidlám. O týždeň na to sa zase dozvedeli, že nemôžu spievať mix pesničiek. „Vraj to nebolo ono a máme spievať len Lady GaGu, že s ňou sa dá „niečo” spraviť. Tak som musel ísť do Bratislavy, do nahrávacieho štúdia, a dorobiť podmazy. Chceli z toho mať poriadnu žúrku,” spomína Jakub. V deň D sa však opäť všetko zmenilo. Dievčatá z kapely obliekli ako GaGy a nepomohli im hádky ani plač. „Ich šaty boli z materiálu pripomínajúcom tepelnú izoláciu a k tomu mali strašne škaredé parochne. Odstúpiť sme však nemohli. Vytiahli na nás zmluvu a ak by sme odišli, platili by sme pokutu!” právom sa rozhorčuje. Nakoniec dostali dve ixká, no viac ich mrzela hanba a nespravodlivosť. Razom sa rozplynuli všetky ich sny.

Takto vyzerali na začiatku...
Takto vyzerali na začiatku...
...a takto po premene.
...a takto po premene.

Ako sa ale na celú súťaž Jakub pozerá dnes? „Sme radi, že sme niečo také zažili. Ľudia nám verili, posielali esemesky a to nás tešilo. Získali sme aj skúsenosti s kamerami a natáčaním. Nervózni sme neboli len my, ale aj moderátor Pyco, pred každým vstupom. A to je profesionál.”

Čo dodať na záver? Takéto svedectvá renomé súťaže určite nezlepšujú. My si môžeme len domýšľať, či sa aj víťaz musel podvoliť podobnej nedobrovoľnej premene alebo nie…

autorka článku: Jana Trebulová
zdroj fotografií: www.csmatalent.tv

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.