Čo v sebe skrývajú čísla?

numbersRaz, dva, tri… Počítať, násobiť, deliť… Jednoduché matematické úkony ovládame všetci. Čísla, ktoré používame v bežnom živote, však v sebe skrývajú viac ako len kalkuláciu či vyjadrenie počtu. Od chvíle, ako sa dátum narodenia zapíše do našich dokladov, nás už čísla neopúšťajú ani na okamih. Vypovedajú o charakterových vlastnostiach a dokážu odhaliť naše vnútro.

Ľudia odpradávna verili na akúsi magickú moc čísel. Mystiku čísel skúmali starobylé národy Májov, Aztékov i Babylončanov. Podľa Pytagora mali čísla dokonca i dušu. Nevidel v nich len prosté číslice, ale predovšetkým symboly etických hodnôt i vzťahov medzi ľuďmi. Čísla majú svoj význam aj pre čínsku filozofiu Feng Shui, pretože tak, ako všetko v prírode, i čísla majú svoju jinovú (2,4,6,8) a jangovú (1,3,5,7,9) povahu. Sú prítomné všade okolo nás a kto im rozumie, môže svoj život viesť k lepšiemu.

Vo všeobecnosti sa číslami zaoberá numerológia. Čísla v našom živote majú vplyv nielen na to, akým sme človekom, ale aj na naše vzťahy, úspechy  či správanie. Prostredníctvom dátumu narodenia dokáže táto veda vystihnúť silné i slabé stránky ľudskej povahy. Kľúčom k sebapoznaniu je tzv. životné alebo osobnostné číslo, ktoré môžeme vypočítať nasledujúcim spôsobom.

Zrátame deň, mesiac a rok svojho dátumu narodenia tak, aby vyšlo jednociferné číslo.

Príklad: 27. 01. 1989 = 2 + 7 + 1 + 1 + 9 + 8 + 9 = 37 = 3 + 7 = 10 = 1 + 0 = 1

Vibrácie výsledného čísla určujú naše osobné vibrácie. Životné číslo ovplyvňuje základ našej osobnosti, spôsob myslenia a správania sa. Aké číslo vyšlo vám? co-v-sebe-skryvaju-cisla

11: Je číslo odvahy, vynaliezavosti, inšpirácie a sily vôle. Narodení pod jej vibráciami sa vyznačujú nezávislou povahou a zvedavosťou. Veľa dokážu získať vlastným pričinením, bez pomoci druhých a vo vzťahoch vystupujú ako dominantnejšia polovička. Sú vybavení akčným a odvážnym charakterom a majú prirodzený vodcovský talent.  Títo ľudia sú však i veľmi tvrdohlaví a osobná váhavosť im môže priniesť problémy pri hľadaní vlastnej cesty.

22: Ľudia narodení so životným číslom dva sú priateľskí, láskaví a majú silnú intuíciu. Sú to emocionálne založení ľudia, ktorí potrebujú cítiť lásku a oporu. Ťažko znášajú stresujúce situácie, často bývajú precitlivelí a roztržití. Iniciatívu a rozhodovanie nechávajú na druhých, vyhýbajú sa preto vodcovským pozíciám. Sú však ohľaduplní, spoľahliví a tolerantní. Majú intuitívny talent na zmierňovanie a spájanie ľudí v sporoch.

33: Toto životné číslo dominuje kreatívnosťou, obrazotvornosťou a inteligenciou. Ľudia, ktorých ovplyvňuje trojka sú mentálne čulí, spoločenskí a zhovorčiví, majú výborné komunikačné schopnosti, a preto sa snažia byť čo najviac v kontakte s inými ľuďmi. Nositelia tohto čísla vynikajú  šarmom a iskrou. Na druhej strane, majú sklony k povrchnosti, klebeteniu a roztržitosti. Ich prostorekosť im neraz môže priniesť problémy.

44: Pre ľudí so životným číslom štyri je charakteristická pracovitosť, zručnosť, precíznosť a prísnosť. Snažia sa dosiahnuť stabilitu a dokonalosť, sú dôslední a vždy konajú systematicky a rozvážne. Títo ľudia bývajú väčšinou aj fyzicky veľmi zdatní. Istotu čerpajú z vecí, ktoré sú konkrétne a hmatateľné. Občas im chýba sebaistota, potrebujú pochvalu. Majú sklony budovať si okolo seba múr, boja sa citového zranenia a ťažko si iných púšťajú k telu.

55: Majiteľom tohto čísla sa prisudzujú kľúčové slová sloboda a inšpirácia. Je priam nemožné donútiť ich k niečomu, čo sami nechcú. Majú dobrodružnú povahu, radi cestujú a v spoločnosti sú obľúbení pre svoj optimizmus i charizmu. Podobne ako jednotky, hodia sa na vodcovské pozície. Nič pre nich nie je nemožné, riadia sa heslom: ,,Pravidlá sú na to, aby sa porušovali.” Mali by si však dávať pozor, aby to neprerástlo do bezočivosti až anarchie.

66: Pre týchto ľudí je nesmierne dôležitá láska, uznanie a obdiv, ktoré im pomáha rozvíjať ich sebadôveru. Keď ju získajú, dospejú k prirodzenej rovnováhe a harmónii. Šestky uprednostňujú skôr materiálnu stránku života. Mali by sa viac ako ostatní naučiť určiť svoje životné priority, prehodnotiť svoj prístup k partnerom, ostatným ľuďom a práci. Snažia sa byť dokonalí, ale v skutočnosti sa boja prekážok.

77: Výnimočnosť ,,sedmičiek” je ukrytá v ich nekonečnej empatii, sú plní súcitu a pochopenia pre druhých. Neustále prahnú po pravde, snažia sa o sebazdokonaľovanie najmä na duchovnej úrovni. S ostatnými nenadväzujú vzťahy ľahko, bývajú uzavretí a podozrievaví, väčšinou majú povahu samotárov. Ľudia s týmto životným číslom sú komplikovaní, ale originálni jedinci, pre druhých zaujímaví a príťažliví.

88: Osmička patrí medzi najsilnejšie čísla. Predstavuje rovnováhu medzi fyzickým a duchovným svetom, zákonitosť následku a príčiny. Dáva ľuďom prirodzené organizačné schopnosti. Charakteristický je pre nich zdravý úsudok, intelekt, logika, peniaze. Harmóniu však dosiahnu len vtedy, ak si udržia psychiku a materiálno v rovnováhe. Životné prekážky ich nezastavia, pozor však na moc, ktorú môžu získať. Jej zneužitie by sa mohlo im vyplatiť.

99: Je vaše životné číslo deviatka? Máte veľké šťastie, pretože môžete využívať potenciál zo všetkých ostatných čísel. Navyše, pre deviatku je typické jediné slovo – múdrosť. Títo ľudia sú zodpovední a uvážliví. V rebríčku hodnôt prvé priečky obsadzuje láska a priateľstvo, materiálnemu zabezpečeniu neprikladajú až taký význam. Sú ako zrkadlá pre iných, chcú byť užitoční a radi pomáhajú.

autorka článku: Martina Nevolná
zdroj fotografií: coloring-crafts.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.