Bubny v parku

bubny-v-parku_2011V nedeľu 12. augusta 2012 od 18:00 hod. sa v Nitre v Mestskom parku na Sihoti v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta uskutoční workshop brazílskej samby. Organizuje ho Igor Holka s členmi najväčšieho slovenského bubeníckeho orchestra Campana Batucada, ktorý vystúpi v úvode workshopu.

Campana Batucada začala s workshopmi samby počas minulého leta, kedy boli zrealizované dvakrát. Priaznivci brazílskych rytmov sa stretli s vynikajúcimi bubeníkmi raz už aj v tomto roku, v júli. O ich vystúpenie a následný workshop bol veľký záujem. Verejnosť má budúcu nedeľu opäť šancu nielen vypočuť si brazílsku sambu, zažiť jej rytmy, ale priamo si bubnovanie v rámci bezplatného workshopu i vyskúsať.

banner-bubny-v-parku-2012-large

Ďalšie informácie dopĺňa a na workshop pozýva sám organizátor I. Holka: „K dispozícii budú profi nástroje. Workshop je pre záujemcov na akejkoľvek úrovni a rozličného veku. Pre bubeníkov, ale tiež pre laickú verejnosť, pre úplných začiatočníkov, ktorí majú chuť niečo zažiť, skúsiť, zabaviť sa. Objavte rytmus vo svojom srdci a vyskúšajte si brazílsku sambu na vlastnej koži. Stačí prísť. Všetkých srdečne pozývame.”

bubny-v-parku_2011-1_igor-holka

Igor “Presidente” Holka sa učil u majstrov po celom svete. Niekoľkokrát v Afrike, Uruguaji, Brazílii. V r. 2011 participoval na projekte “Tambores Do Mundo” (Bubny sveta) a vystupoval na karnevale v bubeníckom srdci Brazílie v Salvadore da Bahia. Je zakladateľom a lídrom skupín Afro Campana (prvý interpret západoafrických rytmov na Slovensku),  tiež Campany Batucady, ktorej zase patrí prvenstvo v interpretácii brazílskych rytmov napr. Samba Batucada, Samba Reggae, Samba Afro, Maracatu a iné. Prezentuje ich nielen v tradičnom podaní, ale kombinuje ich s modernými štýlmi a groovom. Jej repertoár je na našom území výnimočný. Campana Batucada je orchestrom plným entuziazmu, radosti, dobrej nálady, pohybu a energie. Verejnosť sa o tom môže presvedčiť na rôznych akciách, karnevaloch, podujatiach po celom Slovensku, ktorých sa orchester zúčastňuje, prípadne i na internete, napr. na videu „Campana Batucada 2011″ –http://www.youtube.com/watch?v=lxRe1byKZfo. Členov Campany Batucady mohli diváci vidieť aj v zahraničí – v Maroku, Bahrajne, Katare a v Spojených arabských emirátoch (Dubaj).

Viac informácií na www.bubnovashow.sk.

Vidíme sa v Mestskom parku na Sihoti v Nitre 12. augusta 2012 od 18.00 h.

TS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.