Keď je práca pobavením

Do baru chodíme vypnúť a zatancovať si. Ale i poupratovať, ponalievať zopár drinkov, vziať výplatu a ľahnúť do postele.

ĎALŠIE KURIÓZNE BRIGÁDY: Podvod či zaručený úspech?

„Ja som sexy, ty si sexy, on je sexy!” vykrikujeme na plné gule. Tri usmiate biele bodky pohupávajúce sa v rytme súčasných hitov DJ-a svojím pultom, tlmené svetlá, sedačky a lasere. Obrovská energia prelievajúca sa do zvukovej podoby. Našou úlohou je obslúžiť podgurážených, drzých a niekedy aj úchylných zákazníkov. No taktiež príjemných a jemne pripitých, prípadne aj triezvych.

Barman - práca i zábava

Úsmev by mal byť základom oblečenia v mnohých profesiách, no u barmanov to platí dvojnásobne. Poznámky typu „nemrač sa” sme nechali ďaleko v minulosti a stavili sme na tento jednoduchý, no účinný tromf. Veď prvý kontakt je skutočne dôležitý. Aj keď sa nám skutočne nechce a je to to posledné, čo by sme na tvári najradšej vyčarili. V hlave máme takú malú čítačku: „Úsmev, úsmev, úsmev!”

Práca barmanky je rozmanitá, rozhodne však nie nudná. Stretneme kvantum zaujímavých ľudí a zoznámime sa s „týpkami” rôzneho kalibru. Je potrebné, tak ako pri väčšine profesií, obaliť sa veľkou dávkou trpezlivosti. Ak si myslíte, že nie, mýlite sa. Keď nás už stôl číslo štyri preženie taký piaty raz k baru, verte či neverte, nie je nám všetko jedno. Väčšinou je to niečo „mimoriadne dôležité” ako pohár čistej vody alebo cukor naviac. Neostáva nám nič iné len si opakovať: „Zákazník je vždy pán”.

autorka článku: Veronika Mráziková
zdroj fotografie: steppingoutflorida.com

ĎALŠIE KURIÓZNE BRIGÁDY: Niekto to rád po sieti a za horúca

Zdieľajte článok

Komentáre:

3 thoughts on “Keď je práca pobavením

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.