Pracovný hit: Panenstvo na predaj

panenstvoO tom, že predať sa dá všetko, nemožno pochybovať. To si uvedomili aj slečny, ktoré sa rozhodli speňažiť práve svoju poctivosť. Síce predávajú to najcennejšie, čo žena má, rozhodne si však hodnotu panenstva uvedomujú. Cena, ktorú sú záujemcovia ochotní za mladú pannu zaplatiť, sa na ,,trhu” pohybuje až v šesťciferných číslach.

ĎALŠIE KURIÓZNE BRIGÁDY: Brigádujem – testujem. Zn. lieky

V súčasnosti patrí predaj panenstva k veľmi populárnemu spôsobu, ako, jednoducho povedané, skočiť do balíka. Nie je to však žiadna novinka. V takej Indii rodičia predávajú svoje dcéry za kus dobytka či pár stoviek dolárov už stáročia. Dopyt po panenstve je však veľký aj v iných krajinách. Vďaka internetu tak môžu ženy predať svoje nepoškvrnené telo takmer do celého sveta.

O úspešnom predaji nerozhoduje len panenstvo dotyčnej slečny, ale i jej atraktivita a dobrý motív. Väčšina dievčat – obchodníčok tvrdí, že zo zárobku si zaplatia predovšetkým školu. V roku 2007 sa tak aj 18-ročná Carys Copestake z Manchestru po vydražení panenstva za 23 000 dolárov mohla pustiť do štúdia fyziky na Salfordskej univerzite. U kupcov tohto nezvyčajného tovaru bodujú aj príbehy o chorých matkách, zlej finančno-rodinnej situácii a rôznych nenaplnených túžbach, ktoré by si dovtedy cnostné a nevinné slečny rady splnili.

Reklama je reklama

Skvelú marketingovú stratégiu predviedla 22-ročná Natalie Dylan zo San Diega, ktorá v roku 2008 vyhlásila dražbu svojho panenstva v priamom prenose rozhlasového programu Howarda Sterna. Svoj motív, že peniaze potrebuje na dokončenie doktorátu z rodinnej a manželskej terapie, prezentovala aj vo viacerých televíznych show.

Natalie však vyhlásila, že výška navrhnutej sumy nie je prioritou. Jej ,,prvý” mal byť predovšetkým sympatický a inteligentný chlap. Komu sa nakoniec ,,predala” zverejnené nebolo. Podľa niektorých zdrojov však dostala ponuku až na šesť miliónov dolárov.

Novodobý biznis sa rozbieha už aj na Slovensku. Minulý rok odvysielali viaceré televízie reportáž s obsahom: ,,Volám sa Nikol a som 18-ročná Slovenka. Rozhodla som sa predať svoje panenstvo z rodinných dôvodov.” Teenegerka ponúkla svoju počestnosť, ktorú bola ochotná zdokladovať i lekárskym potvrdením, za vyvolávaciu cenu 40-tisíc eur.

panenstvo

,,Poprvé” stále a znovu

Napriek tomu, že sa predaj panenstva ukázal ako výhodný biznis, ide len o jednorazovú záležitosť. Alebo nie? Nesmieme zabúdať na vymoženosti modernej medicíny. Odborníci a lekári totiž tvrdia, že zákrokom dokážu žene vrátiť aj jej panenský stav. Či však muži uveria malému podvodu, to je už otázne. Na mladých pannách ich vraj priťahuje najmä nevinnosť, ktorú vedia vyčítať hlavne z očí.

O tom, či je tento druh zárobku normálny, morálny, zvrátený alebo rafinovaný, môžeme len polemizovať. Otázkou zostáva, kto je zvrátený viac: ten, kto svoju ,,čistotu” predáva, alebo ten, kto je za panenstvo ochotný zaplatiť obrovské peniaze? Tak či onak, panenstvo ide na dračku. A vrecká by si radi naplnili už aj mladí páni. ,,Za 50 eur predám svoje panenstvo skúsenej žene, ktorá má chuť pripraviť o to 19-ročného chalana,” zverejnil istý Robinko na internetovej stránke nechnezerem.sk.

Legendárne dražby

*Devätnásťročná Sandy z Chile sa v roku 2003 pokúšala vydražiť svoje panenstvo za 2 263 eur, aby si mohla zaplatiť školu. Nakoniec sa zľutovala istá žena z Británie, ktorá Sandy poslala až 2 035 eur, čím dievčine pokryla takmer všetky školské výdavky.

* Rumunka Alina Percea (21) predala svoje panenstvo 41-ročnému podnikateľovi z Bologne za 10 051 eur. Ten ju pozval na výlet do Benátok, pripravil o titul panny a rok na to si mladú Alinu vzal za manželku.

*Poctivosť chcela vydražiť za 10 tisíc eur aj prostitútka Kylie Aston, ktorá však pri prvom podozrení o jej podvode ponuku stiahla. Neskôr sa priznala, že prvý sex mala s mechanikom už niekoľko rokov predtým a zadarmo.

autorka článku: Martina Nevolná
autorka fotografie: Miroslava Dudášová

ĎALŠIE KURIÓZNE BRIGÁDY: Keď je práca pobavením

Zdieľajte článok

Komentáre:

2 thoughts on “Pracovný hit: Panenstvo na predaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.