5 hororov, ktoré sa oplatí pozrieť

Horory sú žánrom, ktorý možno neosloví každého. Rozpoznať dobrý horor je ťažké. Niektorý chce vystrašiť, iný znechutiť. Dobrých snímkov tohto druhu nie je veľa, a preto sú práve tieto výnimočné.

Sinister

Ellison je spisovateľ, ktorý sa rozhodne kvôli inšpirácii presťahovať s celou svojou rodinou do nového domu. Tento dom však skrýva mnoho tajomstiev, ktoré Ellison postupne odhaľuje. Zisťuje, že tu zomreli všetky rodiny, ktoré v dome pred nimi žili. Spisovateľ začne tušiť, že niečo nie je v poriadku, a tak sa rozhodne zostať , čím ohrozuje aj svoju rodinu. Film má aj pokračovanie, ktoré však, ako to už býva, za jednotkou zaostáva.

V zajatí démonov

Film sa odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia a je natočený podľa skutočných udalosti. Aj obsah tohto filmu sa sústreďuje okolo nového domu, kde sa nasťahuje početná rodina s piatimi dcérami. V dome sa začnú po ich príchode diať zvláštne veci. Aby rodina situáciu vyriešila, prizve si odborníkov − manželov Eda a Lorraine Warrenových, svetovo známych vyšetrovateľov paranormálnych javov. Tí nachádzajú silnú démonickú bytosť. Druhú časť filmu, ktorej príbeh je rovnako zaujímavý, sa tiež oplatí pozrieť.

flickr_v zajatí démonov
Foto: flickr.com

Sirotinec

Dej španielskeho hororu sa sústreďuje okolo detského sirotinca. Ten však už dlhé roky nefunguje, preto sa ho hlavná hrdinka Laura rozhodne kúpiť a presťahovať sa doň so svojím manželom a malým synom. Laura bola sirotou, ktorá tu pred rokmi žila, a tak sa rozhodne detský domov obnoviť. Film nechce len vystrašiť, ale, naopak, ukázať, že aj horor môže mať peknú myšlienku.

Chlapec

Chlapec je jeden z najnovších hororových výtvorov. Zobrazuje manželov, ktorí pred mnohými rokmi prišli o syna. S jeho smrťou sa nevedia zmieriť. Smútiac za synom sa rozhodnú predstierať, že ich nikdy nezomrel, ale sa stal bábikou. Tejto bábike nájdu opatrovateľku, ktorá je zmätená zo situácie. Avšak po čase zisťuje, že Brahms nie je len takou obyčajnou bábikou.

Očistec

Čo ak by existoval jeden deň v roku, kedy by sme mohli zabiť hocikoho a neboli by sme za to potrestaní? V tomto filme je to možné a ten deň sa nazýva očistcom. Očista predstavuje spôsob, ako udržať spoločnosť bez zločinov. Hlavný hrdina Sandin sa každý rok so svojou rodinou zabarikáduje vo svojom dome. Očistec sa rozhodnú ignorovať až do chvíle, kým jeho syn nevpustí dnu bezdomovca, ktorý je príčinou toho, že tento deň nemôže rodina len tak v pokoji prežiť. Film má ďalšie dve pokračovania.

autorka: Alexandra Bednárová 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.