Andrej Šeban sa so svojou skupinou vracia do Nitry

Po tridsiatich rokoch sa Andrej na jednom pódiu opäť stretne s Jánom Fabrickým − bubeníkom svojho času zakázanej skupiny Nervy a Demikátu, ktorý dlhodobo a úspešne pôsobí na medzinárodnej scéne. Ján Fabrický v roku 1989 odišiel do Švajčiarska, aby v roku 1994 absolvoval prestížnu školu MIT v Los Angeles, kde pôsobil do roku 2002. Následne sa vrátil do Švajčiarska a na Vysokej škole umení v Berne pôsobí ako docent hry na bicie nástroje (odbor JAZZ). Stále je aktívny ako štúdiový a koncertný hudobník. Títo páni si po rokoch majú určite čo povedať, a to nielen na pódiu.

Zároveň pokračuje aj Andrejov dialóg s mladou generáciou slovenských hudobníkov. Na basgitare sa predstaví mladý a talentovaný Michal Šelep. Basgitarista mladej generácie, ktorá strávila veľkú časť svojho detstva vo virtuálnom priestore, vďaka čomu sa z neho v rodnej Spišskej Belej stal samorast, každodenne obklopený hudobníkmi ako Marcus Miller alebo Victor Wooten. Po prvých rokoch bez učiteľa študoval v rokoch 2011 − 2014 basgitaru u Anthonyho Wellingtona − na diaľku cez internet a počas dvoch 4-mesačných pobytov v USA. V roku 2014 sa stal jediným príjemcom štipendia Compito by Fodera na kurz Victora Wootena − Bass/Nature Camp, kde trávil čas štúdiom hudby pod vedením velikánov ako Victor Wooten, Steve Bailey, Chuck Rainey, JD Blair, Futureman, Stu Ham a ďalších. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v rôznych hudobných skupinách a začína štúdium jazzového kontrabasu na JAMU v Brne.

V rámci turné sa fanúšikovia môžu tešiť na úplne nové skladby, ako aj Andrejove najznámejšie pesničky v upravených aranžmánoch. Nebude chýbať ani priestor na improvizáciu, čo každému koncertu dodá neopakovateľný charakter.

ROZPIS KONCERTOV ANDREJ ŠEBAN BAND TOUR 2016

  • 15.11. utorok – Nitra – Synagóga
  • 16.11. streda – Košice – Divadlo Thalia
  • 17.11. štvrtok – Martin – Mestská scéna
  • 18.11. piatok – Nove Mesto nad Vahom – Blue Note
  • 22.11. utorok – Banská Bystrica – Divadlo Štúdio tanca
  • 23.11. streda – Žilina – Mestské divadlo
  • 24.11. štvrtok – Bratislava – SK Vajnorská

Všetky koncerty sú od 20:00.

INFO A PREDPREDAJ

www.andrejseban.com

Andrej Šeban Trio TOUR 2016 je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre: