Poštu zo študentského mailu môžete dostávať aj na Gmail. Poradíme vám, ako na to

Komunikácia študentov s vyučujúcimi prebieha najmä prostredníctvom študentských mailov, ktoré množstvo študentov takmer vôbec nesleduje. Študentský mail si však môžete prepojiť s populárnou službou Gmail, vďaka čomu vám už dôležité informácie neujdú.

Každý zodpovedný študent by mal sledovať svoj študentský mail. Veta, ktorú študenti počúvajú na prednáškach často, no, bohužiaľ, často jedným uchom dnu a druhým von.

Aby ste predišli komplikáciám a zefektívnili komunikáciu s vyučujúcimi či prijímanie oznamov, zrealizujte jednoduchými krokmi prepojenie študentského mailu a Gmailu – celosvetovo najpopulárnejšej mailovej služby.

„Odkedy mám mailové schránky prepojené, všetky maily zo študentského mailu mi prichádzajú na Gmail,“ hovorí študentka Majka. „Je to veľmi užitočné, keďže Gmail mám zapnutý všade, na mobile aj na notebooku, a nemusím denne kontrolovať viacero schránok,“ dodáva.

Ak vás úvodné riadky zaujali a chcete si študentský mail prepojiť s Gmailom, prinášame vám krátky návod. Najskôr sa prihláste sa do služby Gmail a kliknite na Nastavenia:

1

Následne vyberte možnosť Pridať e-mailový účet:

2

Presuniete sa do pop-up okna, do ktorého zadajte svoj študentský mail v nasledovnom tvare (všetko malým písmenom bez diakritiky):

3

Po kliknutí na možnosť Ďalej opäť kliknite na možnosť Ďalej:

4

Nasledujúci krok je najdôležitejší. Do kolóniek Používateľské meno a Heslo vpíšte údaje, ktorými sa prihlasujete do študentského mailu a AIS. Do políčka Server POP napíšte studentmail.ukf.sk a odkliknite prvé tri možnosti pod ním:

5

Po absolvovaní predošlého kroku už budete prijímať maily zo študentského mailu aj na Gmail. Ak však chcete Gmail používať aj na písanie mailov zo študentskej schránky, pokračujte tlačidlom Ďalej:

6

Opäť len pokračujte kliknutím na Ďalší krok:

7

Do poľa Server SMTP vpíšte studentmail.ukf.sk a Port nastavte na číslo 465. Ako používateľské meno a heslo použite opäť údaje, ktorými sa prihlasujete do študentského mailu či AIS. Po správnom vyplnení pokračujte na Pridať účet:

8

Následne úplné prepojenie mailov len potvrďte. Na študentský mail vám bol odoslaný overovací kód a potvrdzovací odkaz. Vám stačí vybrať jednu možnosť. Po vpísaní kódu alebo overení kliknutím na odkaz je váš študentský mail úplne prepojený s Gmailom:

9

Veríme, že informácie o možnosti prepojiť študentskú schránku s Gmailom boli užitočné a vy už nebudete prichádzať o dôležité informácie priamo zhora.

titulná foto: pixabay.com

foto v texte: printscreeny zo služby Gmail

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.