Mark E. Pocha sa vracia s novým románom

Niektorí z vás si možno spomínajú na článok, ktorý sme priniesli pred istým časom. Predstavili sme v ňom talentovaného spisovateľa Marka E. Pochu, ktorý vzišiel z našich radov. Mark kedysi študoval na našej univerzite žurnalistiku a dnes sa drží medzi elitou slovenských hororových autorov. Na trh prichádza jeho nová kniha.

Minulý rok sme vám Markovu prácu predstavili prostredníctvom jeho debutového krvavého románu Krajina kanibalov, ktorého podstatou bol boj o život skupiny študentov UKF. Hrdinovia sa vybrali do peruánskej džungle, kde nečakane natrafili na ľudožrútskych domorodcov. Tentokrát z Markovej zvrátenej hororovej fantázie, zo zákutí ľudskej mysle, ktorým sa väčšina smrteľníkov vyhýba, vzišiel akčný triler s nádychom mysteriózneho sci-fi. Kniha ponesie názov Kontakt: Záhuba prichádza z nebies.

Kontakt

Naposledy boli problémy s kanibalmi, ale teraz príbeh zavedie čitateľa úplne inam a nebude to iba na našej planéte. Vo všetkom budú mať prsty mužíčkovia z iných galaxií, ale ako je u Marka zvykom, mierumilovnosť u nich nehľadajte. Nebude to žiadne stretnutie s milým neškodným E.T. mimozemšťanom.

Príbeh sa točí okolo trojice tridsiatnikov, opäť absolventov UKF, ktorí sa idú zabaviť na poriadnu párty do okresu Prievidza, na chatu usalašenú v lone Strážovských vrchov. Cestou tam sa zoznámia so študentkami z Nitry a dohodnú si s nimi spoločný výstup na horu Maguru. Ich cieľom je odviazať sa, aspoň na chvíľu sa zbaviť každodenného stresu a užiť si skvelý augustový víkend. Sú zo všetkého takí nadšení, že si náladu nenechajú kaziť ani podozrivo nevrlo sa správajúcimi obyvateľmi dedinky nachádzajúcej sa na úpätí kopca, ba dokonca ani nečakaným zhoršením počasia. A akoby toho nebolo dosť, nakoniec ešte aj natrafia na havarované UFO, ktorého osadenstvo je stále nažive, pričom rozhodne nemá priateľské úmysly.

kontakt-obalka
Obálka románu Kontakt. Foto: vanili.cz

No a čo na tento kúsok hovorí samotný autor? „Kontakt vám v najlepších momentoch pripomenie filmy z kultovej série Evil Dead. Až na to, že tu narazia hrdinovia namiesto lesných duchov na sadistické mimozemské bytosti,” hovorí Mark a hneď je jasné, že sa máme na čo tešiť. Následne dodal: „Čítať túto knihu je lepšie než pozerať film − pokiaľ máte dostatočne pevné nervy a silný žalúdok!”

Na pultoch kníhkupectiev ju nájdete koncom apríla a rovnako ako Markov debutový román, aj Kontakt vyjde pod hlavičkou vydavateľstva Hydra.

Kto je Mark E. Pocha?

Mark E. Pocha, vlastným menom Marián Kluvanec, sa narodil v roku 1981. Po dokončení štúdia v odbore žurnalistika na UKF sa venoval novinárskej a vedeckej činnosti. Počas svojej cesty, na ktorej nakoniec nabral beletristický smer, pracoval aj ako bankár či učiteľ na dievčenskej škole.

Mark sa venuje hororu v jeho najbrutálnejších formách, za čo si vyslúžil prezývku Charles Manson slovenskej literatúry. V rámci publikovania v časopisoch ako napríklad Pevnosť či XB1 mu vyšli desiatky hrôzostrašných poviedok.

Obsahom jeho príbehov je poriadna dávka sexu a násilia, pričom podľa vzoru amerických grindhousových filmov rád svoje diela označuje za braky.

Okrem vlastných diel sa podieľal prostredníctvom editovania na antológiách Zombie apokalypsa, Na hroby a Kniha bolesti.

Mark je finalistom literárnych súťaží Cena Fantázie a Cena Karla Čapka a v roku 2016 získal medzinárodné literárne ocenenie Encouragement Award.

Autorov web: www.markepocha.webnode.sk

titulná foto: archív M. E. Pochu

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.