Zmeny v organizačnej štruktúre internátov: Univerzita prechádza na centrálne riadenie

V poslednom čase sa šíri informácia o zmene vo vedení univerzitných študentských domovov. Túto skutočnosť nám objasnil rektor univerzity a Peter Hrobár, ktorý je dočasne poverený riadením internátov.

Podľa získaných informácií sa má zmeniť štruktúra vedenia – každý univerzitný internát (ŠD Zobor, ŠD Nitra, ŠD Brezový háj) by mal mať svojho vedúceho, ktorý je podriadený riaditeľovi ŠD. Ako uviedol Hrobár, tieto zmeny sa začali plánovať ešte v lete minulého roka a ako ukážkové modely slúžili iné univerzity, ktoré využívajú centrálne riadenie internátov. „Skúmali sme organizačné štruktúry na väčšine univerzít, chceli sme novú organizáciu prispôsobiť slovenským zvyklostiam,“ povedal pre Občas nečas Peter Hrobár, člen ubytovacej komisie, ktorý dočasne zodpovedá za riadenie internátov.

Organizačný poriadok ŠD podrobne informuje o prevádzkach – internátoch, ich oddeleniach a zároveň sa v ňom uvádzajú kompetencie riaditeľa a vedúcich študentských domovov. Po novom bude vedúci primárne riešiť ubytovanie študentov, ale aj to krátkodobé. Riaditeľ bude zodpovedať za hospodárenie a ekonomický chod internátov. „Základným cieľom uvedených zmien je zefektívnenie riadenia správy, údržby, operatívne riešenie neočakávaných situácií na vrátniciach a v údržbe, jednotný spôsob výkonu manažérskych činností, odmeňovania zamestnancov a hlavne jednotné riadenie plánovania a financovania investičných činností. Procesy sú nastavované tak, aby študenti zmenu vnímali ako zlepšenie procesov a podmienok pre ubytovanie,“ uviedol rektor Zelenický.

Na pozíciu riaditeľa bolo vo februári vypísané verejné výberové konanie. „Je pravdepodobné, že do konca marca bude proces zavŕšený a bude vymenovaný riaditeľ so všetkými prislúchajúcimi kompetenciami,“ spresnil Peter Hrobár.

titulná foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.