Kinopremiéry 2019: Apríl

Cinemax si pre divákov pripravil množstvo noviniek aj na apríl. Pôjde najmä o mix rodinných, akčných dramatických a fantasy filmov.

Návštevy kina sa budú niesť v znamení komiksových adaptácií. Tú bezpochyby najočakávanejšiu predstavuje finálna kapitola súboja medzi Avengermi a Thanosom, no zdatne jej sekunduje odľahčený rival od DC či navrátilec Hellboy. Dievčatá sa môžu tešiť na uvoľnenejšiu „teen“ verziu 50 odtieňov sivej a tých najmenších čaká rozprávka o jednom zakliatom princovi a jeho veľkom dobrodružstve.

Shazam!

Premiéra: 4. 4. 2019

Réžia: David F. Sandberg

Hrajú: Zachary Levi, Mark Strong, Ron Cephas Jones, Jack Dylan Grazer, Grace Fulton

Dĺžka: 132 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

Zakričte „Shazam!“ a staňte sa mocným superhrdinom. Aspoň tak to funguje v prípade malého Billyho, ktorý túto schopnosť získal od starého čarodejníka. Dospelák s dušou dieťaťa sa tak púšťa do všetkého, čo mu jeho nová podoba dovoľuje. Bezstarostné testovanie schopností však musí skončiť, keď sa objavuje nebezpečná hrozba – šialený doktor Thaddeus Sivana.

Za réžiou „komiksovky“ stojí David F. Sandberg, známy predovšetkým pre svoju hororovú tvorbu. Je zodpovedný za filmy ako Nezhasínaj! či Annabelle 2.

Hellboy

Réžia: Neil Marshall

Hrajú: David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane, Sasha Lane, Daniel Dae Kim

Dĺžka: 120 minút

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Obľúbený pekelník sa vracia na strieborné plátna vo veľkom štýle a opäť zachraňuje svet. Tentoraz bude čeliť vzkriesenej čarodejnici Nimue, ktorú pred stovkami rokov zabil samotný kráľ Artuš. Nahláškovaný čert tak musí spoločne so svojím otcom, kamarátkou Alice a vojakom Benom zastaviť Nimue skôr, než stihne na ľudstvo uvrhnúť smrtiacu morovú ranu.

Ako tvorcovia sľúbili, pôjde o tvrdé R-ko. Vo filme sa teda nebude šetriť nadávkami či litrami krvi.

After: Bozk (After)

Žáner: dráma, romantický

Réžia: Jenny Gage

Hrajú: Hero Fiennes-Tiffin, Josephine Langford, Selma Blair, Jennifer Beals, Peter Gallagher

Dĺžka: 106 minút

Jazyková verzia: české titulky

Tessa Youngová je vzorná, poctivá študentka a dcéra. Život vo vysokoškolskom internáte si však pre ňu pripraví prekvapenie v podobe tajomného chlapca menom Hardin. Tessa spočiatku odoláva, no mysteriózne kúzlo okolo Hardina ju prinúti poddať sa túžbe a vrhnúť sa v ústrety vzťahu, ktorý výrazne zmení jej život.

Film je adaptáciou rovnomennej knihy z pera autorky Anny Toddovej.

Princ Krasoň (Charming)

Žáner: rodinný, animovaný

Réžia: Ross Venokur

Hrajú: Wilmer Valderrama, Ashley Tisdale, Demi Lovato, Tara Strong, John Cleese

Krajina pôvodu: Kanada

Dĺžka: 90 minút

Prístupnosť: bez obmedzenia

Jazyková verzia: slovenský dabing

Snehulienka, Šípková Ruženka či Popoluška. Tri princezné, ktoré môžu mať hociktorého muža, o akom snívajú. Tak prečo sú všetky tri zaľúbené do princa Krasoňa? Keď bol Krasoň ešte malým chlapcom, zakliala ho zlá čarodejnica – odvtedy sa doňho každé dievča beznádejne zamiluje. Spoločne s neznámou Lenore, jedinou, na ktorú jeho kúzlo neplatí, sa vydáva na cestu, aby navždy prelomil kliatbu a našiel pravú lásku.

Avengers: Endgame

Premiéra: 25. 4. 2019

Réžia: Anthony Russo, Joe Russo

Hrajú: Chris Evans, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson

Jazyková verzia: slovenské titulky

Veľkolepý hrdinský epos prichádza. Záporák Thanos v závere Infinity War lusknutím prstov pripravil o život polovicu populácie. Zvyšní hrdinovia, roztrúsení po celom vesmíre, sa musia zjednotiť, aby napravili napáchané škody a „šialeného titana“ definitívne zastavili. Tentoraz už aj za pomoci nového prírastku – Captain Marvel.

Podľa šéfa Marvelu všetky zábery v upútavkách pochádzajú z úvodných 20 minút filmu. Tvorcovia tak skutočne nechcú pokaziť výnimočný zážitok.

foto: cine-max.sk

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.